KNIHA, KTORÁ PORAZILA AJ ROWLINGOVÚ

KNIHA, KTORÁ PORAZILA AJ ROWLINGOVÚ

Keď vyšiel v roku 2015 debut bývalej policajtky Clare Mackintosh Prečo si ma tu nechal?, bola to vo Veľkej Británii literárna udalosť. Prvotina na pomedzí psychologického románu a napínavej detektívky od dovtedy neznámej autorky zbierala jednu cenu za druhou a hneď sa stala bestsellerom. To francúzsky klasik žánru Bernard Minier je už na obrovský záujem o svoje knihy zvyknutý a rebríčky predajnosti valcuje aj jeho najnovšia kniha Sestry. Oba tituly práve vyšli v slovenskom preklade vo vydavateľstve Lindeni.

Čítať viac
Kvety pre Algernona - kultový román 20. storočia

Kvety pre Algernona - kultový román 20. storočia

Kvety pre Algernona, kultový román druhej polovice 20. storočia, vychádza prvýkrát v slovenskom preklade Zuzany Trstenskej. Kniha amerického autora Daniela Keyesa je právom považovaná za klasiku americkej literatúry, ktorá inšpirovala množstvo filmových, divadelných a dokonca aj rozhlasových adaptácií. „Srdcervúca, perfektná a absolútne brilantná,“ napísali o knihe v Guardiane. „Toto je jedna z tých predurčených kníh, čo museli byť napísané. Myšlienka knihy je dokonalá a zároveň strašne znepokojujúca.“

Čítať viac
OCEŇOVANÉ TRILERY OD SVETOVÝCH AUTORIEK: ZLODEJ TETOVANIA A PODAJ MI RUKU

OCEŇOVANÉ TRILERY OD SVETOVÝCH AUTORIEK: ZLODEJ TETOVANIA A PODAJ MI RUKU

Drsné, napínavé a mrazivé príbehy už dávno nie sú len doménou mužov, čoraz častejšie sa týmto druhom literatúry presadzujú aj spisovateľky. A je to dobre, do dramatických príbehov dokážu vniesť netradične emotívne nápady aj nevšedné ženské hrdinky. Platí to aj o hviezdach súčasnej svetovej knižnej scény – Tove Alsterdalovej zo Švédska a Škótke Alison Belshamovej, ktorým v týchto dňoch vyšli vo vydavateľstve Lindeni nové napínavé trilery.

Čítať viac
Lindeni. Knihy, ktoré nepustíte z rúk

Lindeni. Knihy, ktoré nepustíte z rúk

Knihy, ktoré nepustíte z rúk. To je nielen reklamný slogan, ale aj snaha novej knižnej značky Lindeni, ktorá v týchto dňoch vstupuje do slovenských knižných vôd. Vydavateľský dom Albatros Media Slovakia pod ňou združuje literatúru pre dospelých a ročne plánuje vydať minimálne stovku nových titulov.

Čítať viac

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!