O Lindeni

Lindeni je nová vydavateľská značka kníh pre dospelých – nová značka so silnou tradíciou vydavateľského domu Albatros Media, ktorý stojí na základoch najstaršieho detského vydavateľstva v Československu – Albatros. Lindeni vydáva kvalitnú beletriu aj non fiction literatúru pre vnímavého dospelého čitateľa.

Albatros Media a.s.

Mediálna spoločnosť Albatros Media a. s. nadväzuje na spoločnosť ALBATROS nakladateľstvo a.s., ktorá od svojho vzniku v roku 1949 (do roku 1969 pod pôvodným názvom Štátne nakladateľstvo detskej knihy) vydala viac ako 10 tisíc titulov v celkovom náklade presahujúcom 350 miliónov výtlačkov. V roku 1964 bola jedným zo 7 svetových zakladateľov veľtrhu detskej knihy v talianskej Bologni. Tituly ponúka pod vlastnými značkami v Českej republike a na Slovensku, v spolupráci s lokálnymi partnermi vyrába aj rad titulov v poľštine, maďarčine, fínčine, dánčine, holandčine, estónčine, chorvátčine, slovinčine aj v ďalších, predovšetkým európskych jazykoch.

Albatros Media Slovakia s. r. o.

V apríli 2011 začala svoju činnosť nová mediálna spoločnosť Albatros Media Slovakia s. r. o., ktorej vlastníkom je česká spoločnosť Albatros Media a. s. Na Slovensku vydáva ponúka pod značkami štyroch  samostatných nakladateľstiev Albatros, Lindeni, CooBoo a  Fragment, široké spektrum mediálnych produktov - kníh, e-kníh a audiokníh. Portfólio obsahuje všetky žánre od literatúry pre deti, beletriu pre dospelých čitateľov, odbornú literatúru až po CD a DVD nosiče.

NAŠE POSLANIE

Otvárame svety príbehov a poznania.

Naše knihy vo všetkých podobách obohacujú život deťom i dospelým.

Prispievame k rozvoju jednotlivcov, kultúry

aj celej spoločnosti.

NAŠE HODNOTY

Vášeň pre knihu.

Produkty, ktoré obohacujú ľuďom život.

Zodpovednosť za šírenie morálnych hodnôt, výchovu a osobný rozvoj človeka.

Kreatívne prostredie a motivujúce podmienky pre zamestnancov.

Férovosť a etický prístup vo všetkom, čo robíme.