Podaj mi ruku

Tove Alsterdal

Keď brutálne udalosti z histórie zasahujú do života hlbšie, než si dokážete predstaviť. Nový román od držiteľky ocenenia Najlepšie švédske krimi.

Za studenej aprílovej noci zomrie Charlie Erickssonová, keď vypadne z balkóna na jedenástom poschodí. Za sebou necháva život plný chaosu, drogových epizód a nenaplnených snov. Polícia jej smrť vyhodnotí ako samovraždu. Charliina sestra Helene žije usporiadaný život a so sestrou sa nevídala. Snaží sa zabudnúť na rozpadnutú rodinu, matku, ktorá ich opustila, otca alkoholika a sestru, ktorá nedokázala rozlišovať medzi realitou a svojimi predstavami. Po sestrinej smrti si však začne klásť otázky. Aká Bola Charlie naozaj? Skutočne spáchala samovraždu? A čo robila mesiac pred smrťou v Buenos Aires? Stopy ju zavedú späť do minulosti, do sedemdesiatych rokov, keď sa ich matka zamilovala do argentínskeho utečenca a zmizla. Helene chce odhaliť pravdu nielen o sestrinej smrti, ale aj o matkinom osude, a pri svojej ceste je konfrontovaná s brutálnymi udalosťami z histórie, ktoré do jej života zasahujú hlbšie, než by si dokázala predstaviť.
Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 408
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 1.2.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,52 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056608975
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Marek Zákopčan

marekzakopcan.sk - Skladanie smrtonosnej mozaiky

Trilery odohrávajúe sa na rôznych kontinentoch sú dvojsečnou zbraňou. Na jednej strane poskytujú autorom a autorkám možnosť vytvoriť pútavejší dej s pestrejšími zápletkami, no zároveň - v rukách menej skúsených spisovateľov, ktorí si odhryznú priveľké sústo - sa môžu stať krkolomnou skúškou. Kniha Podaj mi ruku určite patrí do prvej skupiny. Švédska autorka Tove Alsterdal predviedla svoj talent už...

Autor knihy

Tove Alsterdal

Tove Alsterdal

Tove Alsterdal (*1960) je švédska autorka, novinárka a autorka divadelných hier. V roku 2009 debutovala trilerom Zabudnutí mŕtvi (Kvinderne pa stranden), s ktorým zaznamenala veľký úspech a vyšiel v dvoch desiatkach jazykov. Príbeh mal pôvodne dostať podobu filmového scenára, no keďže sa dej odohráva v siedmich krajinách, producenti ho vyhodnotili ako príliš drahý na sfilmovanie. V roku 2012 vyšiel jej ďalší román Tichý hrob (I tystnaden begravd) a v roku 2014 román Vezmi ma za ruku (Lat mig ta din hand), za ktorý získala ocenenie Najlepšie švédske krimi. Dej sa odohráva v štokholmskej štvrti Jakobsberg, kde autorka vyrastala, a v Argentíne, kde počas vojenskej diktatúry v sedemdesiatych rokoch záhadne zmizne švédska žena. Táto kniha čoskoro vyjde aj v slovenčine. Zatiaľ posledným dielom je Neobzeraj sa späť (Vänd dig inte om, 2016) z prostredia psychiatrickej kliniky. Tove Alsterdal žije v Štokholme, je rozvedená a má tri dcéry.