Had z Essexu

Sarah Perryová

Oslava priateľstva a lásky vo všetkých jej podobách

Píše sa rok 1893. Cora Seabornová ovdovela a cíti viac úľavu než smútok. Z nešťastného vzťahu ju vyslobodila manželova smrť a umožnila jej uniknúť z Londýna, kde ju mal každý zatriedenú ako paničku z vyššej spoločnosti. Cora vezme svojho čudáckeho syna aj platenú spoločníčku a odchádza na vidiek. V rázovitom kraji Essex, kde ľudia stále veria rovnako mágii ako kázňam v kostole, počúva chýry o záhadnej oblude – obrovskom hadovi, ktorý vraj trestá ľudí za hriechy. Cora zbystrí pozornosť – zdá sa, že tu niekde prežil prehistorický druh plaza! Vydá sa po jeho stopách a stretne reverenda Williama Ransoma. Duchovný je presvedčený, že viera lieči hystériu aj povery, Cora oponuje, že odpovede na všetko dáva veda. Mali by byť nezmieriteľní protivníci, ale niečo ich k sebe ťahá. Náhla príťažlivosť mení ich názory a život obracia nečakaným smerom... Had z Essexu sa odohráva v dobe krásnych aj hrozivých zmien. Román hovorí o tom, že napriek našim nedorozumeniam máme vždy základné veci spoločné. Oslavuje lásku vo všetkých jej podobách, vyzdvihuje priateľstvo a opisuje výbušnú zmes, ktorá z týchto dvoch prvkov vzniká.
Čítať viac
15,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 440
Dátum vydania 14.9.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,6 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056606308
Vek od 18
Typ kniha

Recenzia médii

Ellie Smith

elliesbookverse.blogspot.cz/2018/ - Had z Essexu (recenzia)

Nevšedný historický román, ktorý rozoberá mnohé zaujímavé témy a ponúka množstvo nových informácií z obdobia konca 19.-teho storočia v Anglicku. Nepochybne výborne napísané a prepracované dielo, ktoré má čo ponúknuť predovšetkým náročnejším čitateľom. Had z Essexu tvorí ústrednú myšlienku knihy a dotvára atmosféru daného miesta, ale popri tejto dejovej linke nám je umožnené nahliadnuť aj na i...

Autor knihy

Sarah Perryová

Sarah Perryová

Sarah Perryová sa narodila v roku 1979 v Essexe. Vyštudovala tvorivé písanie na Royal Holloway University of London. Hneď jej prvý román After Me Comes the Flood (Po mne potopa) bol nominovaný na ocenenia Guardian First Book Award a Folio Prize, v roku 2014 získal cenu East Anglian Book of the Year. Had z Essexu sa stal po vyjdení stal knihou roka kníhkupeckého reťazca Waterstones; ocitol sa aj v užšom výbere cien Costa Novel Award aj Dylan Thomas Prize and Wellcome Book Prize. Sarah Perryová žije v Norwichi.