Slovensko - rodný náš kraj

Vojtech Majling, Branislav Majling

Nová kniha popularizátora slovenských ľudových tradícií.

Vydajte sa spoznať krásu našich ľudových tradícií, zavítajte spolu s nami do rozmanitých kútov Slovenska a nájdite jeho poklady ukryté v čarokrásnej prírode a ľudových obyčajoch.

Obaja autori, otec a syn, spolu prechodili Slovensko krížom-krážom a zhromaždili i zdokumentovali výnimočné miesta našej krajiny spolu s ľudovou kultúrou z desiatok slovenských dedín a dediniek. Objavovali krásy prírody, miest, hradov a zámkov, ale nezabudnuteľné boli pre nich predovšetkým stretnutia s ľuďmi a ich spomienkami.

Kniha, ktorú práve držíte v rukách, je nielen ich spoločnou výpoveďou, ale aj pozvánkou obdivovať a spoznávať krásy Slovenska a život jeho ľudí.

Vďaka nej sa môžete zoznámiť so slovenskými obyčajmi a obradmi, ktoré ľudí sprevádzali počas celého roka, spoznať rozmanité svadobné tradície, starobylé ľudové remeslá i piesne a riekanky, ktoré si odovzdávali z pokolenia na pokolenie.

Čítať viac
19,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 208
Dátum vydania 26.10.2018
Formát 210x297 mm
Hmotnosť 1,18 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056607275
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

Daniela Lysá

vinlit.sk - Slovensko – rodný náš kraj

Kniha Slovensko – rodný náš kraj už od prvej stránky zaváňa veľkolepým obdivom a láskou k tejto krajine. Autori Vojtech Majling a jeho syn Branislav Majling vložili do diela celé svoje srdce, aby čitateľovi ponúkli to najlepšie, čo drobné Slovensko skrýva vo svojej obrovskej nádhere. Prijmite ich pozvánku obdivovať a spoznávať krásy tohto čarovného kraja, ktoré má čo ponúknuť. Výnimočnosť publiká...