Vlak sirôt

Pam Jenoff

Podmanivý príbeh o priateľstve dvoch výnimočných žien na pozadí druhej svetovej vojny.

Nou vyhnali z domu a prinútili ju vzdať sa svojho dieťaťa, pretože otehotnela s nemeckým vojakom. Útočisko nachádza v kočovnom cirkuse, kde sa musí naučiť nebezpečnú akrobaciu na visutej hrazde, aby skryla svoju pravú identitu. Aj napriek počiatočným nezhodám sa spriatelí s akrobatkou Astrid, Keď však pravda vypláva na povrch, obe sa musia rozhodnúť, či ich výnimočné priateľstvo dokáže spasiť, alebo či tajomstvá, ktoré obe ukrývajú, všetko zničia. Podmanivý príbeh o priateľstve dvoch výnimočných žien na pozadí druhej svetovej vojny.
Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 360
Dátum vydania 26.10.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,5 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056607312
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Kristína

Blog Rachel Roo - RC: VLAK SIROT

Príbeh dvoch žien z rôznych prostredí na pozadí 2.svetovej vojny. Astrid vyrastajúca na cirkusantskej pôde sa vydá za nemeckého vojaka. Vojna ich však rozdelí. Noa žijúca v Holandsku ako obyčajné mladé dievča so svojou rodinou. Všetko sa v jej živote skomplikuje potom , ako zistí , že čaká dieťa nemeckého vojaka. U otca nenájde pochopenie a tak ju vyhodí z domu. Prijali ju do programu Lebensborn, ...
Drominicka

Drominickacita.sk - Vlak sirôt (Pam Jenoff)

Mám rada knihy s témou Druhej svetovej vojny. Či už ide o skutočné ľudské výpovede alebo o fikciu, ktorá sa týmto obdobím inšpirovala. Kniha Vlak sirôt od autorky Pam Jenoff patrí do druhej kategórie. V knihe sa strieda rozprávanie dvoch postáv. Židovky Astrid a Holanďanky menom Noa. Astrid pochádza zo známej cirkusantskej rodiny. Vydala sa za nemeckého dôstojníka a žila s ním v Berlíne. Prišlo v...

Autor knihy

Pam Jenoff

Pam Jenoff

Pam Jenoff sa narodila v Marylande a vyštudovala históriu na Cambridgei. Pracovala v Pentagóne na ministerstve obrany USA a potom na ministerstve zahraničia. Dlho pôsobila na americkom konzuláte v Krakove, kde sa špecializovala na poľsko-židovské vzťahy a problematiku holokaustu. V súčasnosti učí právo vo Filadelfii, kde žije so svojou rodinou. Jej román „Veliteľovo dievča“ sa stretol s medzinárodným úspechom a bol nominovaný na Quill Award. Román „Vlak sirôt“ sa takmer okamžite po vydaní stal New York Times bestsellerom.

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!