Slnko a jeho kvety

Rupi Kaur

Už nezostalo nič, pre čo sa treba strachovať. Slnko a jeho kvety sú tu.

Po celosvetovo úspešnej básnickej zbierke mlieko a med prichádza Rupi Kaur s ďalšou, rovnako fenomenálnou zbierkou slnko a jeho kvety.

Nájdete v nej básne o búrlivej a transcendentnej ceste rastu a zahojenia. O pocte predkom a vlastným koreňom. O opustení samej seba, násilnom vyhostení a znovuobjavení domova vo svojom vnútri. A oslavu lásky vo všetkých podobách.

V piatich kapitolách, doplnených o autorkine ilustrácie, rozpráva slnko a jeho kvety príbeh vädnutia, opadávania, zakoreňovania, rastu a rozkvitania.

Čítať viac
11,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner poézia
Počet strán 256
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 8.3.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,36 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Sun and Her Flowers
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Miroslava Ábelová
EAN 9788056609385
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Recenzia médii

Sima

nakridlachknih.blogspot.cz - Slnko a jeho kvety - Rupi Kaur (recenzia

Rupi Kaur si získala srdcia čitateľov už svojou prvou zbierkou Mlieko a med. Tentokrát prichádza vydavateľstvo Lindeni s jej ďalšou zbierkou - Slnko a jeho kvety, ktorá vás zasiahne ešte viac ako jej prvotina. Slnko a jej kvety - nenápadná, minimalistická knižočka, ktorá v sebe skrýva veľké posolstvo, veľa smútku, ale zároveň aj nádeje. V prvom rade však musím napísať, že preklad v poda...
Michaela Beňová

mycourtofdreams.blogspot.cz - Slnko a jeho kvety

Rupi Kaur prichádza so svojou druhou básnickou zbierkou, ktorá je o niečo viac osobnejšia, silnejšia a hlavne o viac strán dlhšia. 195 strán rozdelených do 5 kapitol vädnutie opadávanie zakoreňovanie rast rozkvitanie Básne, ktoré sa málokedy rýmujú ale za to nesú v sebe hĺbku. Každá je jedinečná tak isto ako aj každá jedná z nás. Veď posúďte sami. Rupi tentoraz nesklamala a ja len dúfam...

Autor knihy

Rupi Kaur

Rupi Kaur

Rupi Kaur je autorka a ilustrátorka úspešných zbierok poézie, ktoré okamžite od vydania bodujú u čitateľov a čitateliek a dobýjajú rebríčky predajnosti. Po tom, ako v roku 2014 získala diplom v odbore rétoriky, publikovala svoju prvú knihu poézie mlieko a med. Z medzinárodne uznávanej zbierky sa predalo milióny výtlačkov, vďaka čomu si zabezpečila trvalé miesto v rebríčku najpredávanejších kníh The New York Times. Odvtedy ju preložili do viac ako štyridsiatich jazykov. Jej dlhoočakávaná druhá zbierka slnko a jeho kvety vyšla v roku 2017. V nej pokračuje v objavovaní širokého spektra tém, ako napríklad láska, strata, trauma, uzdravenie, ženskosť, migrácia až po revolúciu. Rupi svoju poéziu prednáša po celom svete. Jej fotografie a umelecké smerovanie si získali veľa priaznivcov a dúfa, že vo svojej jedinečnej umeleckej tvorbe bude môcť naďalej pokračovať a rozvíjať ju.