Slnko a jeho kvety

Rupi Kaur

Už nezostalo nič, pre čo sa treba strachovať. Slnko a jeho kvety sú tu.

Po celosvetovo úspešnej básnickej zbierke mlieko a med prichádza Rupi Kaur s ďalšou, rovnako fenomenálnou zbierkou slnko a jeho kvety.

Nájdete v nej básne o búrlivej a transcendentnej ceste rastu a zahojenia. O pocte predkom a vlastným koreňom. O opustení samej seba, násilnom vyhostení a znovuobjavení domova vo svojom vnútri. A oslavu lásky vo všetkých podobách.

V piatich kapitolách, doplnených o autorkine ilustrácie, rozpráva slnko a jeho kvety príbeh vädnutia, opadávania, zakoreňovania, rastu a rozkvitania.

Čítať viac
11,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner poézia
Počet strán 256
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 8.3.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,36 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 2
Originálny názov The Sun and Her Flowers
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Miroslava Ábelová
EAN 9788056609385
Vek od 18
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená s chlopňami

Ďalšie tituly z rady "Zbierka poézie Rupi Kaur"

Recenzia médii

Sima

nakridlachknih.blogspot.cz - Slnko a jeho kvety - Rupi Kaur (recenzia

Rupi Kaur si získala srdcia čitateľov už svojou prvou zbierkou Mlieko a med. Tentokrát prichádza vydavateľstvo Lindeni s jej ďalšou zbierkou - Slnko a jeho kvety, ktorá vás zasiahne ešte viac ako jej prvotina. Slnko a jej kvety - nenápadná, minimalistická knižočka, ktorá v sebe skrýva veľké posolstvo, veľa smútku, ale zároveň aj nádeje. V prvom rade však musím napísať, že preklad v poda...
Michaela Beňová

mycourtofdreams.blogspot.cz - Slnko a jeho kvety

Rupi Kaur prichádza so svojou druhou básnickou zbierkou, ktorá je o niečo viac osobnejšia, silnejšia a hlavne o viac strán dlhšia. 195 strán rozdelených do 5 kapitol vädnutie opadávanie zakoreňovanie rast rozkvitanie Básne, ktoré sa málokedy rýmujú ale za to nesú v sebe hĺbku. Každá je jedinečná tak isto ako aj každá jedná z nás. Veď posúďte sami. Rupi tentoraz nesklamala a ja len dúfam...

Autor knihy

Rupi Kaur

Rupi Kaur

Rupi Kaur je autorka a ilustrátorka úspešných zbierok poézie, ktoré okamžite od vydania bodujú u čitateľov a čitateliek a dobýjajú rebríčky predajnosti. Po tom, ako v roku 2014 získala diplom v odbore rétoriky, publikovala svoju prvú knihu poézie mlieko a med. Z medzinárodne uznávanej zbierky sa predalo milióny výtlačkov, vďaka čomu si zabezpečila trvalé miesto v rebríčku najpredávanejších kníh The New York Times. Odvtedy ju preložili do viac ako štyridsiatich jazykov. Jej dlhoočakávaná druhá zbierka slnko a jeho kvety vyšla v roku 2017. V nej pokračuje v objavovaní širokého spektra tém, ako napríklad láska, strata, trauma, uzdravenie, ženskosť, migrácia až po revolúciu. Rupi svoju poéziu prednáša po celom svete. Jej fotografie a umelecké smerovanie si získali veľa priaznivcov a dúfa, že vo svojej jedinečnej umeleckej tvorbe bude môcť naďalej pokračovať a rozvíjať ju.