Reštaurácia The Hills

Faldbakken Matias

Originálny a zábavný komorný román od oceňovaného nórskeho výtvarníka a spisovateľa

Reštaurácia The Hills v Osle má charakter. Pochádza zo starosvetských čias, v polovici 19. storočia ju založil Angličan Hill. Všetko o nej a jej návštevníkoch sa dozvieme z rozprávania čašníka, záhadnej postavy, ktorá však o sebe a svojom živote neprezradí vôbec nič. Nevieme dokonca ani to, ako sa volá. Je akýmsi ironizujúcim a mizantropickým prostredníkom, cez ktorého má čitateľ možnosť dôkladne sa oboznámiť s interiérom a s charaktermi jednotlivých „postavičiek“: so štamgastom Grahamom – známym aj pod prezývkou Prasa, vždy obklopeným decentným hlúčikom estétov; s o čosi temperamentnejšou skupinou okolo Toma Sellersa či jediným čašníkovým priateľom Edgarom aj jeho dcérou Annou.

V tomto trochu ošumelom mikrosvete sa udržuje idea starej Európy. Panuje tu osvedčený poriadok, všetko má svoje miesto a zvonka sem prenikne len sotvačo. A presne tak to čašníkovi vyhovuje. Hrozba nepokoja a zmeny sa však jedného dňa predsa len objaví v podobe nečakaného hosťa: otrasie základmi stabilného vesmíru a naruší starostlivo pestovanú podnikovú symbiózu.

Reštaurácia The Hills je originálny, vtipný a zábavný román o narušených spoločenských štruktúrach a kultúre kolísajúcej na hrane poriadku a úpadku.

Čítať viac
12,49 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 232
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 18.10.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,37 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Hills
Původní jazyk nórčina
EAN 9788056613375
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Anet Zacharová

Z jelita elita - Reštaurácia The Hills

Jubilejný stý román vydavateľstva Lindeni je svojím spôsobom veľmi subjektívne a ťažko interpretovateľné dielo, ktoré isto mnohých čitateľov zmätie a mnohých zase nadchne svojskou štylistikou či autorovým zmyslom pre humor. Prečo? Autor stavia sujet na relatívne neopozeranom motíve, ktorý v istom zmysle ponúka napríklad i Ishigurov Súmrak dňa, teda postavu, ktorá skrz svoje subjektívne, a často...
Radka

knihcentrum.sk - Nepríbeh

Dbáte na atmosféru či jazyk knihy? Dajte šancu Reštaurácii The Hills. Reštaurácia The Hills je knihou, ktorá ma zoznámila s tvorbou nadaného autora Matiasa Faldbakkena, ktorý patrí k popredným nórskym výtvarným umelcom. Za jeho najväčšie úspechy môžeme rozhodne považovať Bjornsonovo štipendium, ktoré získal v roku 2002 a to, že sa v roku 2004 v denníku Morgenbladet umiestnil v zozname desiatich n...