Klub samovrahov

Rachel Heng

Každý chce žiť večne. Alebo nie?

New York, neďaleká budúcnosť. Medicínske technológie pokročili do takej miery, že nesmrteľnosť je doslova na dosah – no len pre tých, ktorí dokázali, že si ju zaslúžia.

Pre tých, ktorí dokazujú svoju oddanosť myšlienke dlhovekosti, a preto sa označujú ako liferi, čiže životaschopní: pravidelne cvičia, pijú zeleninové šťavy, chodia včas spať a zdravo sa stravujú. Geneticky dokonalá, zdravá a spoločensky príkladne adaptovaná storočná Lea by mohla byť pre ostatných životaschopných vzorom, no jedného dňa, zazrie na ulici svojho otca, ktorého nevidela od detstva. Rozbehne sa za ním a takmer pri tom zahynie pod kolesami auta, čo vzbudí podozrenie. Zaslúži si nesmrteľnosť, keď sa dopustila takejto nerozvážnosti? Riskovať vlastný život sa v tomto svete považuje za vážny prečin.

Klub samovrahov nebol vždy skupinou zapálených aktivistov. Založilo ho zopár životaschopných, ktorí postupne stratili všetky ilúzie. Stretávali sa, aby sa oddávali zakázaným činnostiam: koncertom živej hudby, nezdravým jedlám, neviazanej zábave. Postupom času si však vyslúžili povesť teroristickej bunky a po krku im ide štátna moc.

Lea sa im rozhodne zavolať...

Temný, provokatívny román Klub samovrahov zasadený do sveta na pokraji krízy spôsobenej prehnanou starostlivosťou o zdravie rozpráva desivý, no fascinujúci príbeh o strate ilúzií, o otázke, čo je v živote najdôležitejšie, a o boji medzi vedou, túžbou po dokonalosti a umením žiť naplno.

Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 336
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 8.11.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,33 kg
Jazyk slovenčina
Původní název Suicide Club
EAN 9788056613627
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Ivana Mackových

bookwormblood - Klub samovrahov

Táto kniha (od @lindeni.sk ) s neuveriteľne peknou obálkou bola nabitá rôznymi myšlienkami o ľudskom správaní i o otázkach života a smrti. ?? Vrhnem sa teda rovno na dej. Ten bol rozhodne zaujímavý a už po pár stránkach ma do seba vtiahol. Chcela som o imaginárnom svete v budúcnosti plnom nutripakov, zeleniny, cvičenia a kliník, kde vám vymenia hoc aj všetky orgány.....skrátka vedieť viac! Prostr...
Dia Kováčová

knizny.zavislak - Klub samovrahov

Táto knižka má v sebe niečo, čo ma nútilo cítiť sa tak ako, keď som čítala Fight Club. To ako ľudia sú "živočíšni", drsní, ako v nich drieme to niečo...ľudsky zlé? Neviem to popísať ten zmiešaný pocit, ale je to inako úžasné, proste ma to nútilo pokračovať. Toto dystopické sci-fi je taktiež skvelé v tom, že je utopisticky antiutopistické. Ukazuje sa tu skvelá spoločnosť, takmer dokonalá - ľudst...