Neviditeľné mesto

Julia Dahl

i Pripravujeme
Pár mesiacov po tom, ako sa Rebeka narodila, ju jej mama, chasidská Židovka z Brooklynu, opustila a vrátila sa k svojmu náboženstvu. Ani Rebeka, ani jej otec o nej odvtedy nepočuli. Dievčatko vychoval otec. Teraz Rebeka čerstvo spromovala a presťahovala sa do New Yorku, aby si splnila sen a stala sa novinárkou vo veľkomeste. Láka ju aj myšlienka byť bližšie pri matke, ktorá pravdepodobne stále žije v chasidskej komunite v Brooklyne. Rebeku ako reportérku na voľnej nohe zavolajú, aby napísala o prípade zavraždenej chasidskej ženy. Rebeka zistí, že medzi newyorskou políciou a ultra-ortodoxnou židovskou komunitou existuje nepísaná dohoda, podľa ktorej to, čo sa stane v tejto uzavretej komunite, si ona vyrieši sama, polícia sa do toho nebude miešať. Hrozí, že vražda chasidskej ženy nikdy nebude vyšetrená, pochovajú ju bez pitvy a vrah unikne bez trestu. Rebeka sa pustí do vyšetrovania na vlastnú päsť.
Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
Expedujeme od 6.5.2019

Informácie

Žáner detektívka
Počet strán 296
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 10.5.2019
Formát 130x200 mm
Jazyk slovenčina
EAN 9788056610329
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Julia Dahl

Julia Dahl

Julia Dahl sa narodila a vyrástla vo Fresne, v Kalifornii. V roku 1994 začala pracovať pre stredoškolský časopis a odvtedy už stále naháňala príbehy. Jej prvý román Invisible City (Neviditeľné mesto) je príbeh o newyorskej reportérke vyšetrujúcej vraždu chasidskej ženy z Borough Parku. Román Neviditeľné mesto bol nominovaný na cenu The Mystery Writers of America´s Edgar Award ako najlepší prvý román a noviny Boston Globe ho vyhlásili za jednu z najlepších kníh roka 2014. Neviditeľné mesto vyhralo ceny the Barry, the Shamus a the Macavity ako Najlepší prvý román. Jeho pokračovanie Run You Down vyšlo v júni 2015, Conviction, tretia kniha zo série o Rebeke Robertsovej vyšla v marci 2016. Julia Dahl prispieva do the Columbia Journalism Review, Pacific Standard, Salon, Seventeen, the Boston Globe Sunday Magazine. Pracovala ako žurnalistka na voľnej nohe pre New York Post, editorka časopisov Marie Claire a The Crime Report. V súčasnosti píše o zločine a spravodlivosti pre CBSNews.com. Titul BA získala na Yale a MA na The New School a American University, kde študovala tvorivé písanie a žurnalistiku. Žije v Brooklyne, v New Yorku so svojím manželom, synom a mačkou.

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!