Melmoth
P

Melmoth

Sarah Perryová

i Pripravujeme

Majstrovsky napísaný román spája strašidelný hororový príbeh a filozofické úvahy o podstate slobodnej vôle a lásky.

Sarah Perryová: Melmoth Helen Franklinová už pred mnohými rokmi odišla z Anglicka. V Prahe, kde pracuje ako prekladateľka, našla pokojné útočisko. To sa však zmení, keď jej priateľ Karel objaví v knižnici zvláštny list, spoveď a záhadné varovanie pred Melmoth, temnou bytosťou , ktorá sa objavuje v ľudových legendách a obskúrnych rozprávkach. Podľa povier Melmoth cestuje časom a ľudí, ktorých presvedčí, aby sa k nej pridali, uvrhne do večného zatratenia, túlavej samoty. Helen to spočiatku považuje len za výmysly, ľudové povery. No potom, keď kráča po pražských uliciach vydláždených kameňom, má zrazu pocit, že ju niekto sleduje. A potom sa jej priateľ stratí... Sarah Perryová v tomto majstrovsky napísanom románe spojila strašidelný hororový príbeh a filozofické úvahy o podstate slobodnej vôle a lásky.
Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
Expedujeme od 14.10.2019

Informácie

Žáner román
mystery
Počet strán 288
Dátum vydania 18.10.2019
Formát 130x200 mm
Jazyk slovenčina
EAN 9788056613399
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Sarah Perryová

Sarah Perryová

Sarah Perryová sa narodila v roku 1979 v Essexe. Vyštudovala tvorivé písanie na Royal Holloway University of London. Hneď jej prvý román After Me Comes the Flood (Po mne potopa) bol nominovaný na ocenenia Guardian First Book Award a Folio Prize, v roku 2014 získal cenu East Anglian Book of the Year. Had z Essexu sa stal po vyjdení stal knihou roka kníhkupeckého reťazca Waterstones; ocitol sa aj v užšom výbere cien Costa Novel Award aj Dylan Thomas Prize and Wellcome Book Prize. Sarah Perryová žije v Norwichi.

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!