Strieborná cesta

Stina Jackson

Aj tá najtemnejšia cesta sa raz skončí.

Pred tromi rokmi sa stratila Lelleho dcéra v odľahlej časti severného Švédska. Lelle strávil tri nasledujúce letá jazdiac po Striebornej ceste pod polnočným slnkom, zúfalo hľadajúc stratenú dcéru, seba samého a spasenie. Medzitým do mesta prichádza sedemnásťročná Meja s nádejou na nový začiatok. Je v rovnakom veku, ako bola Lelleho dcéra, dievča na prahu dospelosti. Aj na Meju striehnu na tomto izolovanom mieste temné nebezpečenstvá. Keď pomaly prichádza jeseň, životné osudy Meje a Lelleho sa pretnú takým desivým a tragickým spôsobom, aký si ani jeden z nich nevedel predstaviť.
Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 280
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 24.4.2020
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,37 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056616338
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Lili Darknight

Lili-darknight.blogspot.cz - To s ľuďmi robí zúfalstvo

Lelle vie o zúfalstve veľa, nakoľko je jeho súčasťou od chvíle, čo zmizla jeho dcéra Lina. Od toho dňa ubehli takmer tri roky a on aj po takom dlhom čase brázdi Striebornú cestu a snaží sa nájsť čokoľvek, čo by ho k nej priviedlo. Zúfalstvo ho núti neustále byť tam vonku a pokúšať sa zistiť niečo, čo by mu dodalo nádej. Toto robí už tretie leto a pri svojich potulkách, no i v bežnom živote, stretá...

Autor knihy

Stina Jackson

Stina Jackson

Stina Jackson (nar. 1983) pochádza z mesta Skellefteå v severnom Švédsku a iba pre desiatimi rokmi sa presťahovala do Denveru v Colorade. Tam napísala svoj debutový román Strieborná cesta, ktorý sa okamžite stal bestsellerom a získal niekoľko ocenení. Stina Jackson sa svojím prvým románom etablovala ako nová vychádzajúca hviezda severskej detektívnej literatúry. Román Strieborná cesta získal tieto ocenenia: Tha Glass Key – najlepší škandinávsky detektívny román 2019 The Book of the Year Award – 2019 Swedish Academy of Crime Writers Award – Najlepší švédsky detektívny román 2018 V roku 2018 sa román dostal aj do užšej nominácie na The Storytell Awards a The Crimetime Specsavers Awards.

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!