Neviestky Osvienčimu

Dominik W. Rettinger

i Pripravujeme

Toto je prvý román o Komande Puff, verejnom dome v neľudských koncentračných táboroch.

Platená láska. Platba za život.

O hrôzach nacistických koncentračných táborov sa už napísalo veľa. Tento román je však prvou knihou venovanou tematike Komanda Puff, verejného domu pre väzňov, ktorý otvorili na Himmlerov príkaz vo viacerých koncentračných táboroch vrátane Osvienčimu.

Atraktívna mladá Poľka Eliza sa po sérii osudných chýb ocitne v pekle Osvienčimu. Vo vlaku, ktorý vezie väzňov do tábora, spozná Magdalenu, mimoriadne krásnu devätnásťročnú dievčinu. Šokované biedou, hladom a nesmiernym utrpením bojujú v príšerných podmienkach o prežitie. Ich krása však nezostane dlho nepovšimnutá: padnú do oka veliteľovi Komanda Puff Wolfgangovi Steinhoffovi, ktorý im ponúkne prácu. Za obslúženie desiatich mužov denne získajú poriadne jedlo, šaty a trocha dôstojnosti. A po odslúženom polroku ich vraj prepustia na slobodu! Netušia, že si za svoje telá práve kúpili vstupenku do ďalšieho pekla, z ktorého iba zázrakom vyviazne živá len jedna z nich. Eliza si všetky udalosti zaznamenala do denníka, ktorý sa po vojne dostane do rúk Steinhoffovej matky. Verí, že v ňom nájde dôkaz o synovej nevine. Lenže to, čo sa dozvie, ju oberie o všetku nádej...

Čítať viac
13,49 € Odporúčaná cena
Expedujeme 24.8.2020

Informácie

Počet strán 320
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 28.8.2020
Formát 130x200 mm
Jazyk slovenčina
EAN 9788056617892
Vek od 18
Typ kniha

Autor knihy

Dominik W. Rettinger

Dominik W. Rettinger

Dominik W. Rettinger je polský scenárista, filmový režisér a spisovatel. Narodil se ve Štětíně. Vystudoval kulturologii ve Vratislavi a Státní filmovou, televizní a divadelní vysokou školu v Lodži. Je spoluautorem a režisérem filmu Gra w ślepca (1985), scenáristou řady televizních inscenací nebo většiny dílů seriálu Ekipa (rež. Agnieszka Hollandová) i autorem několika úspěšných románů: napsal fantasy, sci-fi i detektivku.