Mimo turistickej zóny

Peter Gregor

Potulky po Iraku, Afganistane, Somálsku a iných „populárnych“ destináciách.

Peter Gregor je milovník netradičných dobrodružstiev. Namiesto vylihovania na nekonečných piesočných plážach navštevuje krajiny, ktoré nie sú klasickými turistickými destináciami. Jeho cesty sú netradičné, ale o to zaujímavejšie. Peter sa zameriava na objavovanie a spoznávanie takmer neprístupných a zabudnutých regiónov sveta. Rád spoznáva kultúru navštevovaných krajín a búra predsudky o ľuďoch i o živote v nich. Potulky po Iraku, Afganistane, Libanone, irackom Kurdistane či Somálsku sú plné vtipných momentov, ale aj reality každodenného života tamojších obyvateľov často na hrane vojnového konfliktu.

Peter Gregor je cestovateľ, ktorý si vyberá krajiny, kam chodí minimum turistov, a na jeho príbehoch sa nielen zabavíte, ale poskytnú vám aj praktické informácie. Túto knihu odporúčame všetkým náruživým cestovateľom a aj tým, ktorí o cestovaní len snívajú.

Čítať viac
10,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 168
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 12.6.2020
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,43 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056617328
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Peter Gregor

Peter Gregor

Peter Gregor je milovník netradičných dobrodružstiev a skúsený cestovateľ. Po ukončení štúdia na Pedagogickej a sociálnej akadémii prepadol láske k horám a cestovaniu. V roku 2010 sa vydal na svoju prvú cestu stopom z Istanbulu až po Káhiru. Niekoľkokrát navštívil Irak, do niektorých jeho oblastí sa dostal ako prvý slovenský turista od pádu vlády diktátora Saddáma Husajna. Na jar roku 2013 navštívil Afganistan a v marci roku 2018 Somálsko, kde ako prvý biely turista od roku 1989 vstúpil do južnej provincie krajiny – Džubalandu. Významným sa stal aj jeho výstup na najvyšší vrch Libanonu s názvom Qurnat as Sawda (3 088 m) v roku 2016, na ktorom stál ako jeden z mála Slovákov. Svoje zážitky z ciest spísal do knihy Mimo turistickej zóny. O svojich cestách aktívne prednáša, bloguje a publikuje. Okrem cestovania sa venuje hudobnej tvorbe a písaniu poézie. Viac sa môžete dozvedieť na jeho webových stránkach www.cestovatelskeprednasky.sk alebo www.travelcourage.com