Sestry z Titanicu

Patricia Falvey

Plavba, ktorá im zmenila život.

Sestry Nora a Delia sú ako oheň a voda. V mnohých ohľadoch sú od seba na míle vzdialené, ale obe túžia po nezávislosti a dobrodružstve. Jedného dňa príde list z Ameriky a ony dostanú jedinečnú šancu uniknúť zo zapadnutej írskej farmy a získať nový život v Novom svete. Vzdialený príbuzný im poskytne prostriedky na cestu Titanicom do New Yorku. Nora, mamin miláčik a na každom kroku obletovaná krásavica, sa má stať guvernantkou v bohatej rodine, zatiaľ čo jemná, nesmelá a celý život odstrkovaná Delia bude pracovať ako slúžka.

Osud však zamieša karty celkom inak. „Loď snov“ Titanic stroskotá. Delia katastrofu prežije, ale Nora je nezvestná. Delia sa impulzívne rozhodne a začne sa vydávať sa za svoju sestru. Dostane sa tak do bohatého domu, kde sa stane guvernantkou malej Lily. A napriek tomu, že svoj čin ihneď oľutuje a rada by sa priznala, stále viac sa zamotáva do spleti lží. Jej klamstvo bude mať nepredvídateľné následky, hoci prvý raz v živote má šťastie na dosah...

Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 384
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 6.8.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,47 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov The Titanic Sisters
Pôvodný jazyk angličtina
Prekladateľ Denisa Ghaniová
EAN 9788056623138
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Patricia Falvey

Patricia Falvey

Patricia Falvey sa narodila v meste Newry, ktoré sa nachádza v grófstve Down v Severnom Írsku. Ako dvadsaťročná sama emigrovala do Spojených štátov amerických. Patricia má v Írsku stále blízku rodinu a často sa tam vracia.