Stručná história Zeme

Štyri miliardy rokov v ôsmich kapitolách

Andrew H. Knoll

Fascinujúci životopis našej Zeme!

Nakoľko poznáte pôdu pod svojimi nohami?

Je šanca, že miesto, kde teraz stojíte, sa kedysi varilo v rozbúrenom mori lávy, bolo rozdrvené pod týčiacim sa ľadovým štítom, roztrasené neďalekým úderom meteoritov či udusené jedovatými plynmi, utopené pod oceánom, posadené na vrchole pohoria, alebo sa po ňom potulovali hrôzostrašné príšery. Pravdou je najskôr väčšina alebo dokonca všetko vyššie uvedené.

Príbeh našej planéty a organizmov vyvíjajúcich sa na jej povrchu je oveľa veľkolepejší než ktorýkoľvek hollywoodsky trhák plný dejových zvratov. Vedci len nedávno začali dávať dohromady túto veľkolepú záhadu do súvislého príbehu. Renomovaný americký geológ Andrew H. Knoll nám ponúka dôkladný a zároveň prístupný životopis Zeme, v ktorom mapuje jej veľkolepú, 4,6 miliardy rokov trvajúcu históriu. Prináša ucelený pohľad na to, kde sme boli, kde sa práve nachádzame a kam smerujeme.

Publikácia obsahuje ilustrácie znázorňujúce históriu Zeme, prehľadné mapy, tabuľky, fotografie a grafy.

„Stručným a šikovne napísaným spôsobom zachytáva oblúk histórie našej planéty od jej najskoršieho vzniku až po dnešok.“ – Forbes

O autorovi

Andrew H. Knoll (*1951) je profesorom histórie v odbore prírodných vied na Harvardovej univerzite. Bol ocenený Medzinárodnou cenou za biológiu, Národná akadémia vied mu udelila medaily Charlesa Doolittla Walcotta a Mary Clark Thompsonovej, získal aj Medailu paleontologickej spoločnosti a Wollastonovu medailu Geologickej spoločnosti v Londýne. Pravidelne publikuje v prestížnych vedeckých periodikách, Stručná história Zeme je jeho piatou oceňovanou knihou.

Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 224
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 18.2.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,43 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Petra Rímska
EAN 9788056624692
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom