Slepá nenávisť

Barbara Abelová

Kde je hranica priateľstva, aká silná je materinská láska a kam až človeka dokáže doviesť nenávisť, strach a túžba po pomste?

David a Letícia žijú v jednej polovici dvojdomu na pokojnom predmestí. Ich susedia Sylvain a Tifany sú zároveň ich nerozluční priatelia. Okrem rovnakého veku, záľub a predstáv o živote ich spájajú aj synovia Milo a Maxime, ktorí sa narodili v rovnakom roku a vyrastajú takmer ako bratia.

Rodinnú idylu však rozbije tragická nehoda, pri ktorej zomiera malý Maxime. Letíciu prenasleduje pocit viny, že tragédii nedokázala zabrániť, Sylvaina a Tifany pohlcuje smútok a zatrpknutosť zo straty milovaného syna.

Po záhadnej sérii nehôd rastie v Letícii podozrenie, že sa ich bývalí priatelia snažia potrestať. Predstieraná zdvorilosť medzi niekdajšími priateľmi sa mení na otvorené nepriateľstvo. Naozaj sa Sylvain a Tifany chystajú pomstiť, alebo sú to len Letíciine paranoidné predstavy?

Napínavý a mrazivý triler s prekvapivým záverečným zvratom vás udrží v napätí až do poslednej strany.

Čítať viac
17,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 304
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 21.7.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,39 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Zuzana Szabóová
EAN 9788056634509
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Barbara Abelová

Barbara Abelová

Barbara Abel (1969) je belgická autorka detektívok a trilerov. Na Université libre de Bruxelles získala titul z románskej filológie a potom absolvovala herecký kurz v Le Passage v Paríži. V roku 2002 vydala svoj prvý román L'instinct maternel, za ktorý získala cenu Cognac Crime Novel Prize. Jej napínavé príbehy často evokujú dusivé rodinné prostredie, ktorom klíči zločin a šialenstvo. V roku 2019 vznikla podľa románu Slepá nenávisť filmová adaptácia, ktorá na ceremoniáli Magritte du cinéma získala deväť ocenení.