Predohra k nadácii

Isaac Asimov

Prequel k epickej sci-fi, ktorú poznáte aj ako seriál!

Šiesty diel najlepšej žánrovej série všetkých čias Nadácia. Kultová sci-fi scéria vychádza v novom slovenskom preklade pri príležitosti stého výročia narodenia autora Isaaca Asimova.

Píše sa rok 12 020 n. l. a imperátor Cleon nepokojne sedí na tróne v Trantore. Tu, v hlavnom meste galaktickej ríše zakrytej mnohými kupolami, vytvorilo štyridsať miliárd ľudí civilizáciu oplývajúcu technickou aj kultúrnou zložitosťou. Cleon si však je vedomý toho, že niektorí ľudia sa usilujú o jeho pád.

Hari Seldon prišiel na Trantor zverejniť prácu o psychohistórii, svojej pozoruhodnej teórii matematického predpovedania budúcnosti. Mladý provinčný matematik však ešte netuší, že spečatil svoj osud aj osud celého ľudstva: je totiž obdarený mimoriadnymi prorockými schopnosťami a tie z neho robia najhľadanejšieho muža Impéria. Muža s kľúčom k budúcnosti, ktorá bude naveky známa ako Nadácia.

Séria Nadácia je základným kameňom moderného sci-fi žánra a dnes je považovaná za klasiku svetovej literatúry. Predstavivosť Isaaca Asimova stvoria mimoriadny svet a pretransformovala sci-fi literatúru do podoby, ako ju poznáme dnes.

Čítať viac
21,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 488
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 27.10.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,57 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Alain Brion
Číslo dielu 6
Rady Nadácia
Prekladateľ Patrick Frank
EAN 9788056636534
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Isaac Asimov

Isaac Asimov

Isaac Asimov je autor mnohých kultových diel sci-fi a fantasy literatúry. Venoval sa aj písaniu vedeckých publikácií. Medzi jeho naznámejšie diela patrí séria Nadácia či zbierka poviedok Ja, Robot. Je držiteľom ceny Hugo za najlepšiu žánrovú sériu všetkých čias. Bol členom a viceprezidentom Menza International a na jeho počesť po ňom pomenovali asteroid.