Zamatový jež

Adriana Boysová

Nesúďte ma, keď mlčím. Nepočujete krik, ktorý v sebe dusím. Príbeh o krehkosti vzťahov, dôsledkoch nečinnosti a chuti po živote.

Viete, prečo sa väčšina rozprávok končí formulkou: a žili šťastne, až kým nepomreli? Pretože pocit šťastia je taký krátky, že ak nezomriete práve vo chvíli najväčšieho šťastia, zákonite z neho vytriezviete.

Štrnásťročný Peter žije v provinčnom anglickom mestečku s mamou a bratom. Pokojnú idylku zaspatého mesta naruší nešťastná udalosť a Petrove vyhliadky sa scvrkávajú na jednotvárne výseky krajiny rozprestierajúcej sa za zamrežovanými oknami. Kým hľadá spôsob, ako prežiť v nápravnovýchovnom ústave tisíc nových rán, jeho blízki zápasia s vlastnými problémami.

Po uplynutí trestu sa hra na život môže začať odznova. Ibaže pravidlá hry sa medzičasom zmenili – Peter odchádza z Anglicka a pokúša sa začať nanovo v dome starých rodičov na Slovensku. Podarí sa mu prekročiť tiene minulosti? Dokáže sa zbaviť panciera, ktorý ukul okolo svojho srdca, a otvoriť sa svetu?

Čítať viac
21,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 432
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 27.10.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,52 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056636121
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Video

Autor knihy

Adriana Boysová

Adriana Boysová

Adriana Boysová žije posledných dvadsať rokov v zahraničí. Po kratšom pobyte vo Veľkej Británii žila niekoľko rokov v Írsku a odtiaľ jej kroky viedli do Luxemburska. Spolu s rodákmi založila a vedie neziskovú organizáciu Slovaks in Luxembourg (SLUX) a detský folklórny súbor Sluxáčik. Absolventka kulturológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského sa profesionálne venuje vydávaniu odborných publikácií EÚ. Vo voľnom čase je ambasádorkou slovenskej kultúry v Luxembursku, veľmi rada cestuje, číta a bloguje. V literárnom svete debutovala zbierkou poviedok Mimóza (2020) a svojou tvorbou prispela do zbierky poviedok popredných slovenských autoriek Šťastné náhody (2020), z ktorej výťažok je venovaný pomoci týraným ženám a deťom. Jej novinka Zamatový jež (Lindeni 2023) je súčasným románom plným emócií, ktorý sa nevyhýba ťažkým témam.