Quentin o Tarantinovi

Amazing Améziane

Život a filmografia Quentina Tarantina v komikse!

Čítanie tejto knihy môže istú dobu vyvolávať neodolateľnú chuť sledovať filmy Quentina Tarantina a špagety westerny. Ak ste už videli Pulp Fiction viac ako desaťkrát a chcete sa naň znovu vrhnúť, vydavateľstvo ani autor za to nenesú žiadnu zodpovednosť.

240 strán komiksu, v ktorom odhalíte, ako sa malý chlapec, samouk posadnutý filmami, stal jedným z najväčších režisérov týchto čias.

9 filmov počas 30 rokov kariéry, ktoré navždy zmenili filmový svet. Tarantinove filmy sa stali samostatným žánrom a on jeho zosobnením. Na otázku, či sa dá vytvoriť veľké umenie z populárneho umenia, ba dokonca z druhotriednych filmov, Quentin odpovedá: „Pohodlne sa usaďte, motherf***, a sledujte ma.“

Čítať viac
29,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 240
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 20.10.2023
Formát 215x285 mm
Hmotnosť 1,1 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Katarína Kvoriaková
EAN 9788056636466
Vek od 18
Typ kniha
Väzba mäkké dosky z kartónu

Autor knihy

Amazing Améziane

Amazing Améziane

Améziane Hammouche se narodil na začátku 70. let a vyrůstal na komiksech Franka Millera a Billa Sienkiewicze, na filmech Bruce Leeho a Sergia Leoneho a za stálého doprovodu soulových rytmů. Pod těmito vlivy se rozhodl, že se bude věnovat komiksu. Amazing se z Amého stal poté, co během půl roku napsal svůj první komiks: 180stránkovou detektivku Bagman. Nyní Amé pracuje na vlastních projektech pro americký trh a na grafických románech podle scénáře Sybille Titeux de la Croix (Muhammad Ali – do 7 jazyků přeložený bestseller dle New York Times). První částí jeho komiksové filmové trilogie (CINÉ TRILOGY) je Martin Scorsese a druhou Tarantino o Quentinovi. V roce 2023 vyjde třetí část. Komiks Nazi Killers (Zabijáci nacistů) je skutečným příběhem jednotky zformované v Anglii, který se objevil v Hanebných panchartech a ve slavném filmu Tucet špinavců. Zabijáci nacistů vyjdou česky na začátku roku 2024.