Silo

Hugh Howey

i Pripravujeme

Klaustrofóbne a miestami skutočne desivé.

Toto je príbeh o ľudstve, ktoré sa snaží prežiť, o ľudstve na hrane. Svet, ako ho poznáme, sa stal neobývateľným, ľudia žijú v obrovských podzemných silách a na zem sa môžu dívať len cez kamery a veľké obrazovky. Rozhovory o živote na povrchu sú zakázané, ale vždy sa nájdu ľudia, ktorí o ňom snívajú, túžia dostať sa von. Títo ľudia sú však pre silo nebezpeční, pretože svojím optimizmom dokážu nakaziť aj iných. Za trest dostanú presne to, čo chcú: Môžu vyjsť von.

Rovnaký osud postihne aj posledného šerifa. Na jeho miesto nečakane povýšia Juliette, mechaničku zo strojovne z najhlbších poschodí sila. Jules veľmi nedbá na zvyky, aké by mala ako šerifka dodržiavať, a postupne odhaľuje náznaky sprisahania, ktoré môžu ohroziť krehkú rovnováhu panujúcu v sile.

Čítať viac
27,90 € Odporúčaná cena
Expedujeme 7.6.2024

Informácie

Počet strán 480
Dátum vydania 14.6.2024
Formát 160x230 mm
Jazyk slovenčina
Rady Silo
Prekladateľ Michal Jedinák
EAN 9788056640258
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Hugh Howey

Hugh Howey

HUGH HOWEY sa narodil a vyrastal v Severnej Karolíne. Pred vydaním prvej knihy pracoval ako kníhkupec, kapitán jachty, klampiar a audiotechnik. V roku 2009 začal svoje príbehy publikovať v elektronickej podobe prostredníctvom služby Kindle Direct Publishing. V roku 2011 vydal prvú poviedku z postapokalyptického sveta, v ktorom ľudia žijú v obrovských podzemných silách. Prvých päť noviel vyšlo neskôr spoločne pod názvom Silo (v angličtine Wool). V súčasnosti žije s manželkou v New Yorku.