ABBY JIMENEZ – HVIEZDNA AUTORKA DOKONALEJ ROMANTICKEJ RADOSTI

Všetci, čo majú radi romantickú literatúru, by mali spozornieť. V slovenčine vychádza prvá kniha úspešnej americkej autorky Abby Jimenez, ktorú milujú romantické duše po celom svete. „Jej slová sú ako rozprávkový prach, humorom a teplom obsypali môj život. Ak hľadáte povznášajúce, príjemné a romantické čítanie, siahnite po románe Patrím do tvojho sveta,“ odporúča Ali Hazelwood, autorka bestsellerov Hypotéza lásky a Analýza lásky. Patrím do tvojho sveta práve vychádza v slovenskom preklade Františky Gibalovej vo vydavateľstve Lindeni.

Ali Hazelwood, ktorej knihy dobyli aj slovenské kníhkupectvá, dodáva: „Abby nám krásnym spôsobom pripomína, že by sme sa mali vždy snažiť žiť taký život, ktorý nás robí najšťastnejšími, ako sa len dá.“

Abby Jimenez je bestsellerová autorka romantickej literatúry, ale aj šampiónka obľúbenej televíznej šou o varení. Je majiteľkou úspešnej pekárne Nadia Cakes. Miluje dobrú kávu, romatické príbehy, svojich psíkov a domáce leňošenie. Jej román Patrím do tvojho sveta je podľa čitateliek dokonalým stelesnenením romantickej radosti.

Život hlavnej hrdinky Alexis Montgomeryovej sa obráti naruby po stretnutí s neuveriteľne sexy tesárom Danielom Grantom. Je takmer o desať rokov mladší a úplný opak sofistikovanej Alexis z mesta. Lenže chémia medzi nimi zafunguje. Alexis pracuje ako lekárka na pohotovosti, hoci jej rodičia by si veľmi želali, aby sa stala chirurgičkou. Každú voľnú chvíľu trávi s Danielom a objavuje, čo je v živote dôležité. No ak ich vzťah prerastie z románika do niečoho vážnejšieho, mladá lekárka sa bude musieť vzdať rodinného dedičstva a možnosti pomáhať tisíckam ľudí. Alexis síce Daniela nedokáže priviesť do svojho sveta, takého odlišného od toho jeho, no nechce sa ani vzdať šťastia, ktoré s ním našla. Podarí sa im napriek mnohým rozdielom vybudovať trvalý vzťah?

Kniha získala množstvo ocenení, stala sa napríklad knihou roka magazínu BookPage, najlepšou romantickou knihou Booklistu, zaradila sa aj medzi finalistov Goodreads Choice Awards. „Táto kniha je emotívnym zážitkom, ktorý zaškrtne všetky políčka vášnivých fanúšikov romantiky. Povinné čítanie,“ napísali o nej na portáli Kirkus. „Pútavá súčasná romanca je ďalšou perfektne nakalibrovanou syntézou dobre vykreslených postáv, iskriacej sexuálnej chémie a sršiacim humorom,“ uviedli na stránke Booklist. „Lahodné," lakonicky skonštatovali vo Washington Post.