ANI VY NEMÔŽETE MLIEKO? KNIHA ŽIVOT BEZ MLIEKA VÁS ZACHRÁNI!

Aj vy patríte k tým, čo nemôžu mlieko? Máte alergiu alebo intoleranciu, ktorá vám komplikuje život? Nie ste sami! Našťastie, v dnešnej dobe ponúka veda dostatok informácií a poznatkov, ktoré vám môžu zachrániť alebo minimálne zlepšiť život. Rovnako, ako kniha Život bez mlieka z vydavateľstva Lindeni.

Jeho autorkou je zakladateľka online magazínu godairyfree.org Alisa Fleming. Sama má od narodenia silnú alergiu na mliečny proteín, čo ju viackrát priviedlo na pohotovosť. Preto sa v dospelosti rozhodla uľahčiť život všetkým, ktorí trpia rovnakým ochorením alebo intoleranciou na mliečne výrobky. Pracovala ako redaktorka a editorka pre rôzne magazíny o zdraví a jedle.

Existuje veľa dôvodov, prečo sa zaobísť bez mliečnych výrobkov. Nejde len o alergie alebo neznášanlivosť laktózy. Môžu to byť problémy s akné, trávením, dutinami alebo s ekzémom – všetky preukázateľne súvisia s konzumáciou mliečnych výrobkov. Mnohí túžia po dlhodobej prevencii chorôb, po znížení hmotnosti alebo hľadajú pomoc pri prechode na rastlinnú stravu.

Nech už je ten dôvod akýkoľvek, kniha Život bez mlieka je základným arzenálom informácií, ktorý treba na zmenu stravovania. Táto kompletná príručka a kuchárska kniha (obsahuje vyše 250 receptov) bude pre každého dôležitým spoločníkom, ktorý pomôže pochopiť, ako mliečne výrobky ovplyvňujú ľudský život a ako sa dajú vylúčiť z jedálnička a zlepšiť tak svoje zdravie – bez pocitu, že človek musí niečo obetovať. Kniha Život bez mlieka je skutočne dokonalým sprievodca pre nový a kvalitnejší bezmliečny život.

„Alisa Fleming odviedla skvelú prácu, keď zozbierala recepty na vychutnanie si nemliečnych výrobkov. Je to chvályhodný čin!" napísali vo Washington Book Review. Skvelé ohlasy má kniha aj od mnohých odborníkov na výživu.

Poradkyňa pre športovú výživu a expertka na intuitívne stravovanie Kelly Jonesová: „Priala by som si mať túto knihu, keď som pred takmer desiatimi rokmi musela zmeniť životný štýl, aby som bez mliečnych výrobkov dokázala zvládnuť chronickú astmu. Teraz je zdrojom informácií pre mojich klientov a publikum. Nikto by sa nemal obávať, že odstránenie mliečnych výrobkov znamená nedostatok alebo stratu radosti z jedenia. Tipy a recepty v Živote bez mlieka sú dôkazom, že si stále môžete pochutnať na svojich obľúbených jedlách a dokonca rozšíriť rozmanitosť stravy a prísun dôležitých živín.“

Zakladateľka portálu AllergyKids Robyn O’Brien: „Táto kniha je jedným z najkvalitnejších zdrojov informácií dostupných pre každého, kto uvažuje o zmene alebo už žije bez mliečnych výrobkov. Je plná poznatkov, vedomostí, múdrosti a praktických riešení pre rodiny 21. storočia.“

Šéfredaktorka magazínu Allergic Living Gwen Smith: „Vďaka svojej pútavej a perfektne prepracovanej knihe Život bez mlieka nám Alisa Fleming pripravila pozoruhodný plán pre život bez mlieka. Jej ponuka 250 receptov je neprekonateľná – od rastlinných náhrad mlieka až po kreatívne jedlá, od zmrzliny a koláčov, cez stravu pre batoľatá až po skvelé „syrové“ kolieska a mnohé ďalšie chuťovky. Či už máte dieťa s ťažkou alergiou na mlieko, trpíte neznášanlivosťou na laktózu alebo uprednostňujete život bez mlieka, nehľadajte ďalej: toto je kniha pre vás.“

Alisu môžete sledovať na sociálnych sieťach ako @godairyfree.