Dilema - triler, ktorý vám zlomí srdce

Odhalenie pravdy zničí ju. Zachovanie tajomstva zasa zničí jeho. Nový triler bestselerovej autorky B. A. Paris hovorí o tom, ako ďaleko sme ochotní zájsť, aby sme svojim milovaným dopriali posledné chvíle šťastia. Román Dilema práve vychádza v slovenskom preklade Zuzany Smolinskej vo vydavateľstve Lindeni. „Komplexný, pevne vystavaný román plný psychologického napätia,“ napísali v Kirkus Review.

Livia oslavuje 40. narodeniny, a tak usporiada obrovskú párty s cieľom vynahradiť si svadbu, ktorú nikdy nemala. Príde každý, na kom jej záleží – okrem dcéry Marnie, ktorá študuje v zahraničí. A hoci Livia svoju dcéru ľúbi, v kútiku duše je rada, že na oslavu nepríde. Musí totiž o nej Adamovi čosi povedať, no plánuje s tým počkať až do konca párty, aby si ešte užili poslednú šťastnú chvíľku. Adam chce, aby bola Liviina oslava dokonalá, a tak potajomky zariadi, aby Marnie prišla a prekvapila ju. V priebehu dňa sa však dozvie strašné správy. Musí Livii povedať, čo sa stalo, za takýchto okolností predsa nemôžu ďalej oslavovať. Ale je taká šťastná – a hostia už prichádzajú… Stačí jediný deň – a osud celej rodiny sa zmení. Navždy.

„Je to temná rodinná dráma. Postupne vybuduje mocnú stenu napätia a úplne vás zničí, budete túžiť len po tom, aby ste zistili, čo sa bude diať ďalej,“ napísali v Sunday Mirror. „B. A. Paris sa síce odklonila od svojich predchádzajúcich psychotrilerov, no aj tento emóciami nabitý román je strhujúci,“ doplnili v Daily Mail.

B. A. Paris pochádza z francúzsko-írskej rodiny. Vyrastala v Anglicku, no neskôr sa s rodinou presťahovala do Francúzska. Niekoľko rokov pracovala v banke, potom sa rekvalifikovala na učiteľku a spolu s manželom založili jazykovú školu. Všetko zmenili jej úspešné romány, ktorých sa po celom svete predali milióny výtlačkov. „Fenomenálna B. A. Paris to znovu dokázala. Dilemu som zhltla na jedno posedenie, chytila ma hneď od prvej stránky a nepustila som ju, dokým som ju nedočítala,“ nadšene opísala triler Sandie Jones, autorka trháku Iná žena. „Tajomstvá, vina, hanba aj zlomené srdce, táto kniha má všetko!“ Aj ďalšia spisovateľka Louise Jensen, autorka svetového bestselleru Sestra Dilemu chváli: „Prekrásne napísaný román o láske a strate, ktorý vo mne ešte dlho rezonoval.“ A do tretice autorka Catherine Steadman: „Každou obrátenou stránkou vám bude praskať srdce. Budete chcieť čítať ďalšiu a ďalšiu kapitolu, až zostanete hore celú noc...“