JE PERFEKCIONISTA, NEUCHOPITEĽNÝ PSYCHOPAT. PREZÝVAJÚ HO OPIČÍ VRAH

Ak ste slabšej povahy, dajte si na túto knihu pozor! Pri čítaní sa strach vkradne do duše aj najväčšieho odvážlivca. Hlavný hrdina je perfekcionista a neuchopiteľný psychopat. Prezývajú ho Opičí vrah.

Detektív Sam Porter naňho poľuje roky, no jeho trofeje sú len časti zavraždených obetí, ktoré dostáva v balíčkoch od Opičieho vraha. A zrazu sa mu do rúk dostane jeho denník! Kniha Štvrtá opica od amerického autora J. D. Bakera práve vychádza v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni.

Hodnotenia knihy sú po celom svete len v superlatívoch:

  • Fantasticky vykonštruovaný a bezchybne atmosferický! Toto je jeden z mála trilerov o sériových vrahoch, ktorý možno porovnávať s majstrovským dielom Červený drak z roku 1981 s Hannibalom Lecterom v hlavnej úlohe!
  • Strašné a strašidelné... a nedá sa odložiť! Štvrtá opica je všetko, čím by kvalitný triler mal byť – musíte si ho prečítať!
  • Temná jazda do mysle geniálneho vraha a tých, ktorí ho majú za úlohu definitívne zastaviť.

 

J.D. Barker

- písať začal v stredoškolskom časopise

- v magazíne Dvadsiata piata paralela pracoval niekoľko turbulentných rokov s človekom, ktorý sa neskôr preslávil ako búrlivý hudobník Marilyn Manson

-  ukážku svojho debutového románu poslal Stephenovi Kingovi a požiadal ho, či by smel použiť meno jednej z jeho postáv. Od Kinga dostal nielen povolenie, ale aj nadšené povzbudenie do ďalšej tvorby

- je finalistom prestížneho ocenenia pre horory Bram Stoker Award

- trilógia Opičí vrah s detektívom Samom Porterom posunula podľa mienky recenzentov hranice žánru. Stvoril v nej psychopatického vraha, ktorý má v sebe čosi z antihrdinov filmov Sedem alebo Mlčanie jahniat. Je temný, desivý a fascinujúci.