KOĽKO DETEKTÍVOV ZABILO VLASTNÚ MANŽELKU? SPOZNAJTE INŠPEKTORA HENRYHO FORDA!

Koľko detektívov z oddelenia vrážd zabilo svoju ženu? Táto otázka stále ťaží inšpektora Henryho Forda, ale aj čitateľov dychberúcej kriminálnej série od bestsellerového autora Andyho Maslena. Prvý Fordov prípad s názvom Labyrint klamstiev práve vychádza v slovenskom preklade Adrieny Richterovej vo vydavateľstve Lindeni.

Čerstvo povýšeného inšpektora Henryho Forda zo salisburskej kriminálky povolajú vyšetrovať dvojitú vraždu. Aj napriek nedostatku indícií tuší, že za všetkým stojí sériový vrah. Ford totiž z vlastnej skúsenosti dobre vie, ako po sebe zločinci zahladzujú stopy. Pred rokmi prišiel o manželku pri horolezeckej nehode, ktorú sám spôsobil. Ponurú pravdu sa snaží utajiť pred svojím synom i novou partnerkou, s ktorou pracuje na prípade. Dokáže celú situáciu ustáť dosť dlho na to, aby zabijaka zastavil? „Niektorým čitateľom sa možno bude zdať príbeh miestami trochu príšerný, no tým, ktorí čítajú veľa procedurálnych detektívok a knihy o sériových vrahoch, to v žiadnom prípade nebude vadiť,“ napísali na portáli Fictionophile. „Labyrint klamstiev je presvedčivý začiatok novej série s detektívom Fordom. Môžeme len vysoko odporučiť!“

Andy Maslen sa narodil v britskom Nottinghame. Vyštudoval psychológiu a vyskúšal si mnoho rôznych povolaní. Pracoval ako barman, predavač v obchode s gramofónovými platňami, podomový predajca aj kuchár v talianskej reštaurácii. Posledné desiatky rokov sa živí ako copywriter a spisovateľ.

„Všade vidím odhodené telá,“ smeje sa Andy nad pôvodom svojich inšpirácií. Ak mu však už nápad klíči v hlave, nič nenechá na náhodu a pri rešeršovaní myslí na každý detail. „Čitatelia potrebujú mať pocit, že všetko, čo je v knihe, sa naozaj môže stať,“ vyjadril sa Andy Maslen pre Salisbury Journal. „Aby som do detailov spoznal miesto, kde sa prípady odohrávajú, chodím so psom po meste a môžem úprimne povedať, že som osobne navštívil miesto každej scény knihy. Lebo zakorenenie príbehu ´niekde´ je kľúčové,“ hovorí autor, ktorý má na svojom konte má veľa úspešných trilerov a vo voľnom čase hrá na bluesovej gitare.