Pasáž

Simon Stalenhag

Osamelá cesta postapokalyptickou krajinou.

Rok 1997. Michelle a jej malý žltý robot unikajú naprieč dystopickou Amerikou. Cesty lemujú vraky obrovských vojnových dronov a všadeprítomný technologický odpad rozkladajúcej sa konzumnej spoločnosti. Ako sa blížia k pobrežiu, v čoraz rýchlejšom slede sa za nimi rúca svet, akoby sa napokon za obzorom prepadlo prázdne jadro civilizácie.

Simon Stalenhag je medzinárodne uznávaný autor a ilustrátor kníh ako Ur varselklotet a Flodskörden. Vďaka svojim originálnym ilustráciám a príbehom plným fantázie, ktoré zobrazujú imaginárne stroje a bytosti v kontraste so škandinávskou každodennou realitou, dnes patrí medzi najžiadanejších vizuálnych rozprávačov na svete. Vo svojej najnovšej knihe Pasáž (Passagen) upiera svoj jedinečný pohľad na Ameriku.

Čítať viac
19,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 144
Dátum vydania 7.12.2018
Formát 280x250 mm
Hmotnosť 1,08 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Passagen
Pôvodný jazyk švédčina
EAN 9788056607589
Vek od 12
Typ kniha
Väzba kombinovaný poťah s pláteným chrbtom

Video

Recenzia médii

Hankine knihy - Pasáž

Nepamätám si, kedy sme videli posledný film, len tuším, že to bola Cesta. No a zrazu mi vydavateľstvo Lindeni pošle predvianočné prekvapko a tam - PASÁŽ. A moja postapo vášeň sa vrátila. Kniha, ktorá upútala od prvej sekundy ešte aj môjho staršieho. Wau. Pecka. Neskutočné ilustrácie Simona Stalenhaga, ktorý ukázal svoju víziu dystopickej Ameriky. Ale bude dobrý aj príbeh? V úvode je všetko n...
Tomáš Obert

vinlit.sk - Pasáž – Simon Stalenhag

Postapokalyptická krajina, upadajúce ľudstvo, beznádej, strach z budúcnosti – to všetko sú témy, ktoré nájdete v nejednej lepšej či horšej knižke zaoberajúcej sa tematikou katastrofálneho konca našej spoločnosti. Simon Stalenhag, švédsky ilustrátor a dizajnér, vytvoril fascinujúce dielo, ktoré našťastie spadá do kategórie kníh, ktoré túto tematiku uchopili plnohodnotne a prinášajú svojmu čitateľov...

Autor knihy

Simon Stalenhag

Simon Stalenhag

Simon Stålenhag je medzinárodne uznávaný autor a ilustrátor kníh, pochádza a žije vo Švédsku. Vďaka svojim originálnym ilustráciám a príbehom plným fantázie, ktoré zobrazujú imaginárne stroje a bytosti v kontraste so škandinávskou každodennou realitou, dnes patrí medzi najžiadanejších vizuálnych rozprávačov na svete. V slovenskom jazyku vyšli jeho knihy Pasáž, Slučka a Praživot. Ako novinár prispieva do uznávaného vedeckého magazínu Forskning & Framsteg.