Život na Zemi si za milióny rokov prešiel rôznymi formami. V tejto knihe sa prostredníctvom neuveriteľne živých obrazov Simona Stalenhaga zoznámite s hlavonožcami, vtákojaštermi, dinosaurami, veľrybami a inými pradávnymi živočíchmi v prostredí, v ktorom kedysi žili. Každý obrázok predstavuje vstupnú bránu do iného obdobia dlhých dejín našej planéty. Simon Stalenhag sa vo svete preslávil svojimi pozoruhodnými obrazmi robotov a iných fantastických strojov, zasadených do prostredia bežného každodenného života. V tomto prípade sa jeho záujem o prírodu pretavil do série malieb, ktoré pôvodne vytvoril na výstavu Prírodovedného múzea v Štokholme. Vedecká novinárka Anna Davour obrazy doplnila textami, vďaka ktorým sa o pravekých tvoroch dozviete všetko podstatné a preniknete hlbšie do súvislosti vývoja života na Zemi.
Čítať viac
24,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 96
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 2.10.2020
Formát 280x250 mm
Hmotnosť 0,9 kg
Jazyk slovenčina
Ilustrátor Simon Stalenhag
Originálny názov URTIDSBILDER
Pôvodný jazyk nórčina
EAN 9788056616802
Vek od 10
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Recenzia médii

Demeter

Demeter - Praživot

Simona Stalenhaga uznávam od momentu, čo som do ruky vzal knihu Pasáž. To bola mega jazda. A aj všetky ďalšie knihy. Píšem ako keby som ich prečítal veľa. Nie je to tak: od Pasáže som čítal len Slučku (a máme doma aj českú verziu: Smyčka) a teraz túto: Praživot. Na rozdiel od Pasáže, kde bol viacmenej lineárny príbeh a Slučky, kde sa príbehy točili okolo urýchľovača je Praživot encyklopedická kn...

Autor knihy

Simon Stalenhag

Simon Stalenhag

Simon Stålenhag je medzinárodne uznávaný autor a ilustrátor kníh, pochádza a žije vo Švédsku. Vďaka svojim originálnym ilustráciám a príbehom plným fantázie, ktoré zobrazujú imaginárne stroje a bytosti v kontraste so škandinávskou každodennou realitou, dnes patrí medzi najžiadanejších vizuálnych rozprávačov na svete. V slovenskom jazyku vyšli jeho knihy Pasáž, Slučka a Praživot. Ako novinár prispieva do uznávaného vedeckého magazínu Forskning & Framsteg.