Ateliér v Paríži

Guillaume Musso

Napínavý triler plný záhad a šokujúcich prekvapení z atraktívneho umeleckého prostredia od najpredávanejšieho francúzskeho autora

„Umenie je lož, ktorá nás učí chápať pravdu…“

V Paríži, obklopený rozkvitnutou alejou, sa skrýva ateliér – oáza pokoja uprostred ruchu veľkomesta. Prenajala si ho mladá londýnska policajtka Madeline, aby sa v ňom vyliečila z citového zranenia. V dôsledku chyby realitnej kancelárie sa v rovnakom čase do domu nasťahuje aj mizantropický spisovateľ Gaspard. Američan hľadá tiché ústranie vzdialené od ruchu veľkomesta, kde by mohol v pokoji napísať svoju divadelnú hru. Dve ranené duše sú tak nútené stráviť niekoľko dní pod spoločnou strechou. Ateliér slávneho maliara Seana Lorenza ešte stále dýcha umelcovou vášňou pre farby a svetlo. Keď Lorenzo utrápený vraždou svojho synčeka pred rokom zomrel, jeho posledné obrazy záhadne zmizli. Madeline a Gaspard, fascinovaní Lorenzovým géniom a ešte väčšmi jeho tragickým osudom, sa rozhodnú spoločnými silami výnimočné diela vypátrať. V priebehu vyšetrovania vyplynú na povrch šokujúce skutočnosti. Prípad Seana Lorenza skrýva desivé tajomstvo, ktoré oboch prinúti postaviť sa tvárou v tvár vlastným démonom a navždy zmení ich osudy.

Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 344
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 11.10.2019
Formát 145x230 mm
Hmotnosť 0,5 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056612835
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Guillaume Musso

Guillaume Musso

Guillaume Musso sa narodil v roku 1974 v Antibes. Literatúru miloval od útleho veku a keďže jeho matka bola riaditeľkou miestnej knižnice, väčšinu letných prázdnin trávil medzi regálmi plnými kníh. Písať začal ako študent. V devätnástich sa fascinovaný Spojenými štátmi na niekoľko mesiacov presťahoval do New Yorku i do New Jersey, kde pracoval ako predavač zmrzliny a prišiel do kontaktu s ľuďmi z rôznych kultúr. Ako sám tvrdí, toto obdobie ho nesmierne obohatilo a dodnes z neho čerpá námety na svoje romány. Ďalšou skúsenosťou, ktorá výrazne ovplyvnila jeho tvorbu, bola autonehoda. Jeden z jeho román Et Apres o zážitku bezprostredného stretnutia dieťaťa so smrťou mal veľký úspech. Čitateľov očaril jedinečnou atmosférou a osviežujúco moderným charakterom. Až natoľko, že sa z neho predalo viac ako tri milióny kópií a bol preložený do viac ako 20 jazykov. Nasledovali ďalšie mimoriadne úspešné romány, ako L´Appel de l´ange, 7 ans apres, Demain, Central Park či La Fille de Brooklyn. Práve posledné dva, Central Park a Dievča z Brooklynu, vyšli aj v slovenčine vo vydavateľstve Motto. Guillaume Musso je jednoducho fenomén. Svojimi románmi si získal čitateľov po celom svete, vo Francúzsku je absolútne najčítanejší autor. Jeho knihy sú preložené do 40 jazykov a vychádzajú v miliónových nákladoch. Originálny štýl príbehov je dokonalou súhrou emócií a napätia.