Leonardo da Vinci

Jeho život a dielo

Matthew Landrus

Obsahuje vložené faksimile vzácnych dokumentov

LEONARDO DA VINCI je považovaný za majstra renesancie a génia, ktorý predstihol svoju dobu. Najviac sa preslávil dielami, ako sú Mona LisaPosledná večera. Leonardo da Vinci však nebol len vynikajúcim maliarom. V skutočnosti sám seba považoval predovšetkým za stavebného a vojenského inžiniera.

Táto kniha opisuje život tohto umelca a inžiniera, dobu, v ktorej žil, a sleduje aj hlavné témy jeho rozsiahleho diela. Publikácia je bohato ilustrovaná a jej súčasťou je aj 15 vzácnych príloh, ako napríklad:

    • záznam o Leonardovom narodení z roku 1452 od jeho starého otca,
    • kópia Leonardovho listu milánskemu vojvodovi Ludovicovi Sforzovi z roku 1483,
    • glejt, ktorý Leonardovi udelil Cesare Borgia,
    • Leonardova mapa Imoly.

Kniha Leonardo da Vinci je jedinečným sprievodcom životom a dielom tohto veľkého génia.

MATHEW LANDRUS je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh.

Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na University of Oxford. Učil na Open University, the University of Louisville a the Savannah College of Art and Design.

Čítať viac
39,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 64
Dátum vydania 22.3.2019
Formát 283x245 mm
Hmotnosť 1,256 kg
Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056608111
Vek od 18
Typ kniha

Autor knihy

Matthew Landrus

Matthew Landrus

Matthew Landrus je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh. Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na Universite v Oxforde.