Leonardo da Vinci

Jeho život a dielo

Matthew Landrus

Obsahuje vložené faksimile vzácnych dokumentov

LEONARDO DA VINCI je považovaný za majstra renesancie a génia, ktorý predstihol svoju dobu. Najviac sa preslávil dielami, ako sú Mona LisaPosledná večera. Leonardo da Vinci však nebol len vynikajúcim maliarom. V skutočnosti sám seba považoval predovšetkým za stavebného a vojenského inžiniera.

Táto kniha opisuje život tohto umelca a inžiniera, dobu, v ktorej žil, a sleduje aj hlavné témy jeho rozsiahleho diela. Publikácia je bohato ilustrovaná a jej súčasťou je aj 15 vzácnych príloh, ako napríklad:

    • záznam o Leonardovom narodení z roku 1452 od jeho starého otca,

    • kópia Leonardovho listu milánskemu vojvodovi Ludovicovi Sforzovi z roku 1483,

    • glejt, ktorý Leonardovi udelil Cesare Borgia,

    • Leonardova mapa Imoly.

Kniha Leonardo da Vinci je jedinečným sprievodcom životom a dielom tohto veľkého génia.

MATHEW LANDRUS je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh.

Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na University of Oxford. Učil na Open University, the University of Louisville a the Savannah College of Art and Design.

Čítať viac
39,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 64
Dátum vydania 22.3.2019
Formát 283x245 mm
Hmotnosť 1,256 kg
Jazyk slovenčina
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056608111
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Autor knihy

Matthew Landrus

Matthew Landrus

Matthew Landrus je odborníkom na ranú modernú vizuálnu kultúru vedy, technológie a filozofie v Európe. Obšírne publikoval o dielach a práci Leonarda da Vinci. Zameral sa najmä na jeho pracovné metódy a prípravy kníh. Ako historik umenia a vedy je Dr. Landrus lektorom na Rhode Island School of Design, členom výskumu a tútorom na Universite v Oxforde.