Detektív Cormoran Strike je späť s novým prípadom!

Detektív Cormoran Strike je späť s novým prípadom! Počas rodinnej návštevy v Cornwalle oslovia súkromného detektíva Cormorana Strikea, aby sa pozrel na prípad zmiznutia Margot Bamboroughovej z roku 1974. Strike sa nikdy predtým nepustil do odloženého prípadu a jeho šance na úspech sú viac než mizivé. Aj napriek tomu sa však rozhodne, že jeden prípad navyše jeho detektívnej agentúre nijako neublíži. Jeho partnerku Robin Ellacottovú okrem detektívnej práce ťaží nepekný rozvod a zároveň sa snaží dešifrovať city, ktoré ju prechováva k Strikeovi. Detektívna dvojica sa postupne prekopáva desaťročiami nánosov na prípade Margot Bamboroughovej. Odhalí diabolskú spleť stôp, ktoré ju zavedú k tarotovým kartám, psychopatickému sériovému vrahovi a k svedkom, ktorých dôveryhodnosť je otázna. Lenže aj desiatky rokov staré prípady môžu so sebou prinášať smrteľné nebezpečenstvo, keď sa v nich niekto začne hrabať.
Čítať viac
29,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 928
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 30.9.2022
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 1,12 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 5
Originálny názov Troubled Blood
Pôvodný jazyk angličtina
EAN 9788056628768
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Ďalšie tituly z rady "Detektív Cormoran Strike"

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Búrlivá krv

Séria so svojským detektívom Cormoranom Strikeom patrí medzi moje najobľúbenejšie vôbec. Robert Galbraith píše výborne, jeho detektívky sú úplne niečim iné ako ostatné, majú skvelý príbeh, zápletku, hrdinov. Búrlivá krv, v poradí už piata kniha, však v porovnaní s ostatnými rieši odložený prípad. V sedemdesiatych rokoch takmer bez stopy zmizla mladá doktorka Margot Bamboroughová. Podozrenie vte...

Autor knihy

Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingovej)

Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingovej)

Robert Galbraith je pseudonym svetoznámej britskej autorky J. K. Rowling. Po dopísaní Harryho Pottera sa vrhla na tvorbu krimi románov. Vždy ich milovala ako čitateľka a túžila ich aj písať. Pseudonym si zvolila z jednoduchého dôvodu. Nechcela, aby jej nová tvorba bola donekonečna porovnávaná s predchádzajúcou. Novej knižnej sérii aj kapitole vo svojom živote chcela dať šancu zažiariť aj bez slávneho mena na titulke. Neskôr sa identita Roberta Galbraitha odhalila, v tom čase však už knihy búrali rebríčky predajnosti a získali si fanúšikov po celom svete. Podľa kníh bol natočený aj úspešný seriál. V slovenskom jazyku vyšli romány Volanie kukučky, Hodvábnik, V službách zla a Smrtiaca biela.