Hlavný hrdina

Martin Petro

Čo je pravda a čo fikcia? Napínavý triler z pera slovenského autora.

Čo je pravda a čo fikcia? Valter Vinter je vášnivý spisovateľ. Napísal dokonalú knihu, ktorá zožala nevídaný čitateľský úspech. Sláva a peniaze ho však postupne stiahli ku dnu. Výčitky utápa na dne fľašky, keď sa mu začne ozývať fanúšik, ktorý sa dožaduje dlho očakávaného pokračovania. Valter sa po siedmich rokoch konečne vracia k písaniu a snaží sa vytvoriť dielo, ktorým prekoná sám seba. Nevinné odkazy však rýchlo eskalujú vo vyhrážky. Aj zo strachu o vlastný život dáva na papier všetko, no po prebdetých nociach pri písacom stroji stojí pred vážnou dilemou: Kde je pomyselná tenká hranica medzi fikciou a skutočnosťou? Medzi odžitým a vymysleným? Keď sa autor stratí vo vlastnom príbehu? Alebo až keď sa stane svojím vlastným hlavným hrdinom?

Martin Petro v novom románe namiešal dokonalý koktail slovenskej nostalgie 90. rokov a splneného sna každého spisovateľa, ktorý je len na krok od nekončiacej nočnej mory.

Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 392
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 11.6.2021
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,48 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056622322
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Recenzia médii

Ildi knihomolka - Hlavný hrdina

Už som viackrát písala, že mám rada slovenských autorov a vo väčšine prípadoch som veľmi milo prekvapená. Mala som možnosť prečítať si Hlavného hrdinu ešte pred vydaním, nezaváhala som ani na chvíľu. Vydavateľstvo do blogtour vyberá knihy, ktoré sa naozaj oplatí prečítať. Takto bolo aj v tomto prípade. Vynikajúca kniha, ktorá vás chytí hneď od prvej strany a zrazu je vám ľúto, že ste na konci. Kni...

laska ku kniham - Hlavný hrdina

Martinovi Petrovi, autorovi knihy Hlavný hrdina, sa podarilo dokonale ma zmiasť niekedy až absurdnými situáciami, s ktorými sa jeho hlavný hrdina Valter Vinter potýkal. Poďme ale pekne poporiadku. Valter je bestsellerový spisovateľ, jeho kniha bola preložená do niekoľkých jazykov a taká populárna, až čitatelia neprestajne žobrali o pokračovanie. Vyzerá to ale tak, že novej knihy sa už nedočkajú, ...

Autor knihy

Martin Petro

Martin Petro

Martin pochádza z Bratislavy a živí sa tvorbou obsahu. Vo voľnom čase pracuje v športovej televízii ako komentátor, scenárista a moderátor. Ako autor sa podieľal na mnohých projektoch, o ktorých ste nikdy nepočuli, ale jedného dňa možno budete. V troch ročníkoch po sebe sa mu podarilo postúpiť do finále Ceny Fantázie. S poviedkou Muž, ktorý vymyslel farbu vyhral v roku 2017 cenu poroty a s poviedkou Perpetuum immobile získal v roku 2018 hlavnú cenu. Vyšli mu dva komerčne úspešné romány, po ktorých si povedal, že to na tretíkrát urobí konečne poriadne. Podľa vlastných slov, ktorým sa dá iba ťažko veriť, má v šuplíku odložené nevydané rukopisy nevyčísliteľnej hodnoty. Päť miliónov znakov aj s medzerami. Na svojich autorských potulkách už písal o všetkom. Vo svojej najnovšej knihe píše o spisovateľovi, ktorý sa stratil vo vlastnej tvorbe. Vydavateľovi tvrdil, že to nie je autobiografia. Martin je ženatý, má syna, dve babky a jedného deda.