Kým pravda vyjde najavo

Tošikazu Kawaguči

Čo by ste zmenili vo svojej minulosti? Pokračovanie bestselleru Kým vychladne káva.

Čo by ste povedali na to, keby ste sa mohli vrátiť späť do minulosti,

ale iba na chvíľku, kým vám vychladne káva?

V jednej malej kaviarni, pomenovanej podľa známej neapolskej piesne Funiculi Funicula, vraj majú miesto, ktoré vám to umoží.

Má to však háčik. Môžete sa stretnúť iba s ľuďmi, ktorí už kaviareň niekedy v minulosti navštívili. Nech urobíte čokoľvek, prítomnosť tým nezmeníte. Pri pobyte v minulosti sa z miesta nesmiete vzdialiť. Váš čas v minulosti sa začína naliatím kávy a končí sa, keď káva vychladne. A tam sa čudesné pravidlá ešte nekončia. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí, keď sa o tejto možnosti dopočujú, rozhodnú sa využiť ju. A čo vy? Stáli by ste o návrat do minulosti aj za takých podmienok?

Kniha Kým pravda vyjde najavo, nás po prvej knihe Kým vychladne káva opäť zavedie do tejto malej podivnej kaviarne. Ponúka nám ďalšie štyri príbehy ľudí, ktorí sa o cestu v čase pokúsili, a ich dojemné rozuzlenie. Tentoraz sem zavítajú štyria muži, ktorí by urobili čokoľvek, aby sa ešte raz naposledy stretli so svojimi blízkymi. Spájajú ich štyri milosrdné lži, ktoré použijú, aby ochránili svojich milovaných.

Najlepší priatelia

príbeh muža, ktorý sa stretol so svojím dvadsaťdva rokov mŕtvym priateľom

Matka a syn

príbeh muža, ktorý sa nemohol zúčastniť na pohrebe svojej matky

Milenci

príbeh muža, ktorý sa stretol so svojou priateľkou, ktorú si nemohol zobrať

Manželia

príbeh starého policajného vyšetrovateľa, ktorý nemohol svojej žene odovzdať darček

Keby ste sa mohli vrátiť do minulosti, s kým by ste sa chceli stretnúť vy?

Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 160
Dátum vydania 2.6.2023
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,27 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 2
Prekladateľ Beáta Horná
EAN 9788056634196
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papierovým poťahom bez laminác

Ďalšie tituly z rady "Funiculi Funicula"

Recenzia médii

matine.knihy - Kým pravda vyjde najavo

Táto kaviareň sa volá Funiculi funicula. A toto je druhá kniha príbehov odohrávajúcich sa v nej. Ľudia, ktorí sa chcú vrátiť späť do minulosti, však musia dodržať niekoľko dôležitých pravidiel. Ich čas v minulosti je obmedzený - kým vychladne káva. Ak ju za ten čas nesihnú vypiť, zmenia sa na ducha. Platí tiež, že tým, že sa vrátia do minulosti, nemôžu nijako zmeniť prítomnosť. Preto sa tam chcú ...

knihomolky.wordpress.com - Kým pravda vyjde najavo

Nádherný priam až čarovný príbeh vytvoril Tošikazu Kawaguči vo svojich knihách. Kým pravda vyjde najavo je druhou knihou o jedinečnej kaviarni, vďaka ktorej možno cestovať v čase. Rovnako ako v predchádzajúcom dieli, aj tu sú na začiatku spomenuté všetky pravidlá, ktoré sa s cestovaním v čase spájajú. Ak ste teda nečítali Kým vychladne káva, vôbec to nie je problém a túto knihu môžete čítať aj ...

Autor knihy

Tošikazu Kawaguči

Tošikazu Kawaguči

Japonský spisovateľ Tošikazu Kawaguči sa narodil v roku 1971 v meste Ibaraki v prefektúre Osaka. Pracoval ako scenárista a režisér divadelného spolku a dodnes je v čele divadelnej skupiny 1110 Produce. Medzi jeho najznámejšie hry patria: Pár, Pieseň západu slnka a Rodinný čas. Jeho debut Kým vychladne káva vznikol podľa rovnomennej divadelnej hry, za ktorú so svojou divadelnou skupinou získal v roku 2013 hlavnú cenu Suginamského divadelného festivalu. Kniha bola nominovaná na literárnu cenu japonských kníhkupcov v roku 2017.