Továreň na bábiky

Elizabeth Macneal

Vášnivý príbeh o láske a zároveň desivý príbeh ženy, ktorá sa túži oslobodiť.

Londýn, 1850 V Hyde Parku sa práve koná najdôležitejšia udalosť, ktorú mesto kedy zažilo. V dave, ktorý sa tu zhromaždil, sa náhodne stretne Iris, nádejná maliarka, s čudákom Silasom. Pre Iris je to len chvíľka, na ktorú hneď zabudne, ale pre zberateľa Silasa, ktorého uchvacuje zvláštnosť a krása, znamená nový začiatok. Keď prerafaelistický umelec Louis Frost požiada Iris, aby sa stala jeho modelkou, súhlasí, ale s podmienkou, že ju zároveň bude učiť maľovať. Zrazu sa jej svet začína rozširovať, stáva sa svetom umenia a lásky. No Silas od osudného stretnutia s ňou myslí len na jednu vec a jeho posadnutosť je čoraz temnejšia… Továreň na bábiky je román plný vzrušenia a zobrazuje pestrý život vo viktoriánskom Londýne. Je to vášnivý príbeh o láske a zároveň desivý príbeh ženy, ktorá sa túži oslobodiť.
Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 352
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 24.5.2019
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,49 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056610695
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Elizabeth  Macneal

Elizabeth Macneal

Elizabeth Macnealová pochádza zo Škótska, v súčasnosti žije v Limehouse, East London, kde sa venuje keramike. Pracuje v malom štúdiu vo svojej záhrade. Okrem toho prednáša anglickú literatúru na Oxfordskej univerzite. V minulosti niekoľko rokov pracovala v City. V roku 2017 získala titul MA v odbore tvorivé písanie na UEA, kde získala i štipendium Malcolma Bradburyho. The Doll Factory (Továreň na bábiky, 2019), Elizabethina prvotina, vyhrala The Caledonian Novel Award v roku 2018.

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!