Na konci samoty

Benedict Wells

„Pohnuté detstvo je ako neviditeľný nepriateľ – nikdy neviete, kedy zaútočí.“ Román o samote, utrpení a priepastiach spôsobených životom, ktorý vás privedie k sladkotrpkému poznaniu o pominuteľnosti bytia. Cena Európskej únie za literatúru za rok 2016.

Julesovo bezstarostné detstvo tragicky naruší náhla strata rodičov, ktorí zahynuli pri autonehode. Predtým sebavedomý chlapec je odrazu introvertný a bojazlivý. Spolu so svojimi dvoma súrodencami odchádza do internátnej školy, kde sa každý z nich s traumou vyrovnáva po svojom. Jules zostáva uzavretý vo svojom vnútornom svete, kým si vedľa neho do lavice nesadne Alva, dievčina s červenými vlasmi a okuliarmi s kosteným rámom. Aj ona má svoje ťaživé tajomstvá... Ich neobyčajná náklonnosť hraničí s láskou, no na prahu dospelosti sa ich cesty rozdelia. Jules sa s Alvou opäť stretáva až po rokoch. Zdá sa, že konečne prišiel čas naplniť vzájomnú lásku a vynahradiť si dlhé obdobie odlúčenia. No bolestná minulosť, neviditeľný nepriateľ kdesi v pozadí, čaká na svoju príležitosť...
Čítať viac
12,49 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 312
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 16.11.2018
Formát 120x185 mm
Hmotnosť 0,39 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Vom Ende der Einsamkeit
Pôvodný jazyk nemčina
EAN 9788056608227
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Benedict Wells

Benedict Wells

Benedict Wells sa narodil roku 1984 v Mníchove. Po ukončení štúdia sa v roku 2003 presťahoval do Berlína. Písaniu sa venuje na plný úväzok. Jeho knižný debut Becks letzter Sommer (Beckovo posledné leto), ktorý vyšiel v roku 2008, kritici označili za najzaujímavejšiu prvotinu roka a stal sa predlohou pre rovnomenný film. Nasledovali romány Spinner (2009), Fast Genial (2011) a dosiaľ najvýznamnejšie dielo Na konci samoty (Vom Ende der Einsamkeit) (2016), ktoré sa v Nemecku hneď stalo bestsellerom, vyšlo už v tridsiatich krajínách a získalo niekoľko prestížnych literárnych cien, vrátane Ceny Európskej únie za literatúru za rok 2016. O Benedictovi Wellsovi sa často hovorí v superlatívoch: mladý, nadaný, či dokonca geniálny. Jeho diela si získali uznanie nielen literárnych kritikov, ale aj pozitívne ohlasy verejnosti.