Mestské líšky

Katarina Durica

Ďalší šokujúci, pravdivý a surový román autorky Katariny Durica,

Matky a prostitútky, diplomati a kupliari, slúžky a hľadačky šťastia. Kto by povedal, že spoja Budapešť, Brusel a Gemer? Katarína Durica po bestselleri Slušné dievčatá plačú potichu opäť zavedie svojich čitateľov do navonok neviditeľného sveta. Do sveta moci, zraniteľných žien, kompromisov a rebélie.

Autorkin nový román je vzrušujúcim kriminálnym príbehom, sériou znepokojujúco úprimných priznaní i povznášajúcim obrazom troch žien, ktoré bojujú a hľadajú si svoju cestu životom.

Čítať viac
18,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 312
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 28.10.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,41 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056628065
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom a prebalom

Autor knihy

Katarina Durica

Katarina Durica

Katarina Durica (nar. 1983 v Bratislave) vyrastala v Šamoríne, študovala na Trnavskej univerzite, po ukončení štúdia dejín umenia a kultúry pracovala ako turistická sprievodkyňa na Blízkom východe a v severnej Afrike. Od roku 2009 pôsobila ako novinárka v Budapešti pre viaceré spravodajské portály. V súčasnosti žije s manželom a troma deťmi v Bruseli. Jej tretí román Slušné dievčatá plačú potichu (Rendes lányok csendben sírnak, 2018) sa v Maďarsku vypredal za 10 dní. Na jeho príprave pracovala niekoľko rokov, počas ktorých zozbierala svedectvá vyše stovky obetí, preživších aj páchateľov v Dunajskej Strede. Divadelnej adaptácie románu sa zhostilo Vígszínház, jedno z najvýznamnejších divadiel v Maďarsku. V roku 2020 jej vyšiel zatiaľ posledný román Mestské líšky (Városi rókak, pripravuje Lindeni).