Za svetoznámou ikonickou stavbou sa skrýva príbeh lásky a zrady.

Za svetoznámou ikonickou stavbou sa skrýva príbeh lásky a zrady.

Píše sa rok 1886 a Paríž sa pripravuje na Svetovú výstavu. Gustave Eiffel má ohromiť Francúzsko dosiaľ nevídaným monumentom, 300-metrovou vežou, ktorá bude najvyššou na svete. Je to však jediný dôvod posadnutosti kovovou stavbou, ktorá núti „básnika železa“ neúnavne a bez prestávky pracovať, rysovať plány a hľadať pre ňu dokonalý tvar?

Ako sa hovorí, „cherchez la femme“ - za všetkým hľadaj ženu. Od opätovného stretnutia so svojou osudovou, dávno stratenou láskou akoby sa Adrienne vtelila do Eiffelovho životného projektu. Je to krivka jej chrbta, ktorá ho inšpirovala, veľké A, ktoré sa bude navždy týčiť k parížskemu nebu.

Čítať viac
16,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 248
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 9.9.2022
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,38 kg
Jazyk slovenčina
Prekladateľ Zuzana Szabóová
EAN 9788056630006
Vek od 18
Typ kniha
Väzba viazaná s papier. poťahom s lam. prebal

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Eiffel

Gustava Eiffel pozná snáď každý nielen vďaka pre Paríž a celé Francúzsko tak ikonickej Eiffelovej veži. Nicolas d’Estienne d’Orves v románe venovanému tomuto geniálnemu inžinierovi a umelcovi odkrýva aj jeho lásku a ženu, ktorá ho v mnohom inšpirovala. „Láska je premenná veličina. Keď skĺzne do rutiny, stratí chuť. No či sa to nestáva v každom dlhodobom vzťahu? Nemožno večne žiť s búšiacim srdc...