Odviate vetrom B1/B2 (AJ-SJ)

angličtina / slovenčina

Sabrina D. Harris, Margaret Mitchellová

Mnohí autori napísali desiatky kníh a márne čakali na úspech. Margaret Mitchellovej, americkej novinárke a spisovateľke, na jeho dosiahnutie stačilo napísať len jedinú knihu. Odviate vetrom, alebo ako titul mnohí poznajú, Juh proti Severu. Najznámejší milostný príbeh všetkých čias, ktorý sa okamžite po svojom vydaní v roku 1936 stal americkým a svetovým bestsellerom.

Príbeh s hlavnou postavou neskrotnej Scarlet O'Harovej ale nie je obyčajnou love story. Čitateľom ponúka hlbšie poznanie životného osudu dievčaťa, ktorého romantické sny sa rozplynuli vo víchrici občianskej vojny.

Okolnosti ale jej vnútornú silu a sebadôveru nezlomia. Napriek smrti najbližších a svojmu zlomenému srdcu nestráca životnú iskru. Iskru, ktorá k nej všetkých toľko priťahuje.

Publikácia ponúka skrátenú verziu románu, ktorá je určená pre mierne pokročilých študentov angličtiny. Anglický text dopĺňa slovenský zrkadlový preklad, ktorý čitateľom umožní skontrolovať, či cudzojazyčnému textu správne porozumeli. V závere knihu dopĺňajú zaujímavé informácie o autorke a rovnomennom filme.

Audionahrávka vo formáte MP3, na ktorej román rozpráva rodený hovorca, je zdarma k stiahnutiu na adrese:

https://www.albatrosmedia.sk/tituly/23218129/odviate-vetrom-b1-b2/

Čítať viac
9,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 144
K stiahnutiu zip Príloha.zip
Dátum vydania 18.9.2020
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,21 kg
Jazyk angličtina
Originálny názov Jih proti Severu B1/B2
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056618554
Vek od 15
Typ kniha
Väzba brožovaná lepená