O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoch

Tom Hanks

Tom Hanks – skvelý herec, skvelý autor!

Hektická, pofidérna sexuálna aféra medzi dvoma najlepšími priateľmi. Veterán z druhej svetovej vojny, ktorý zápasí nielen s fyzickými, ale aj emocionálnymi jazvami. Druhotriedny herec náhle pohltený slávou. Mladý surfer, ktorý narazil na otcov tajný život. Toto je len pár ľudí a situácií, ktoré Tom Hanks vykresľuje vo svojej prvej zbierke príbehov. S citom a humorom preniká do ľudských životov a odkrýva ich slabosti. Príbehy spája jedna vec: v každom z nich hrá rolu pisateľ, niekedy úplne nepatrnú, inokedy ústrednú. Tom Hanks vidí do vnútra človeka a píše o ňom s takou naliehavou empatiou a úprimnosťou, že čitateľ sa ťažko ubráni dojatiu či melanchólii.
Čítať viac
13,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 408
Dátum vydania 28.9.2018
Formát 130x200 mm
Hmotnosť 0,51 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056606414
Vek od 15
Typ kniha

Recenzia médii

Jana Šulková

vinlit.sk - O nezvyčajných ľuďoch a písacích strojoc

Toma Hanksa, na rozdiel od mnohých mien zahraničných spisovateľov, pozná každý našinec. Ak aj nepatríte medzi jeho fanúšikov, určite máte aspoň aký-taký prehľad o jeho hereckej kariére. Tak ako viacerí poprední herci, aj on sa už môže popýšiť knihou, ktorej je autorom. V tomto prípade ale nejde o životopis, o knihu o životnom štýle ani o nič podobné, napriek tomu v nej Hanksa môžeme do istej miery...

Autor knihy

Tom Hanks

Tom Hanks

TOM HANKS je herec, scenárista, režisér a producent. V súčasnosti patrí medzi najlepších a najoceňovanejších hercov svojej generácie. Exceluje rovnako v komédiách ako aj vo vážnych drámach a prirodzenosť a nesmierna empatia, s akou stvárňuje rôznorodých hrdinov vo filmoch, sa prejavuje aj v jeho literárnych postavách. Tým vzbudzujú u čitateľov sympatie a sú im veľmi blízke. Tom Hanks publikoval svoje texty v New York Times, Vanity Fair a v New Yorker. Táto kniha je však jeho prvou literárnou zbierkou v knižnej podobe.