V každom okamihu sme ešte stále nažive

Tom Malmquist

Surová autobiografická spoveď o stratách a netušenej vnútornej sile, ktorá sa skrýva v človeku a vyplaví sa na povrch v hraničných životných situáciách.

Surová autobiografická spoveď o stratách a netušenej vnútornej sile, ktorá sa skrýva v človeku a vyplaví sa na povrch v hraničných životných situáciách. Silný príbeh bývalého hokejistu Toma Malmquista o najťažších chvíľach jeho života. Tom čaká so svojou dlhoročnou partnerkou Karin prvé dieťa. Karin však náhle vážne ochorie a Tom ako v zlom sne behá podzemnými nemocničnými chodbami medzi jednotkou intenzívnej starostlivosti a neonatológiou – medzi životom a smrťou. Kým Karin uvedú do umelého spánku, Tom jej sľúbi, že pre ňu priebeh udalostí zaznamená. Malmquist sa zároveň retrospektívne vracia k svojmu zoznámeniu s Karin, rozoberá jej vzťah s rodičmi a neschopnosť oddeliť sa od nich a žiť vlastný dospelý život. Rozpráva o ich láske a spoločnom živote pred tehotenstvom, o oslavách Silvestra so starnúcimi rodičmi, o kľúčových situáciách v svojom detstve, o otcovom alkoholizme a matkinom ťažkom rozhodovaní, či manžela opustiť.
Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 256
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 7.6.2019
Formát 145x205 mm
Hmotnosť 0,43 kg
Jazyk slovenčina
EAN 9788056610817
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Tom Malmquist

Tom Malmquist

Tom Malmquist (nar. v roku 1978) bol hokejista, ktorý sa stal uznávaným švédskym básnikom, hudobníkom a skladateľom. Je autorom románu In Every Moment We Are Still Alive, bestselleru, založenom na jeho skutočnej životnej skúsenosti, v ktorom nanovo definoval, čo znamená písať o láske, túžbe a strate. Jeho román získal niekoľko najprestížnejších švédskych literárnych cien: - The Stina and Erik Lundberg Foundation Grant 2018 - Dagens Nyheter Culture Prize 2016 - Dostal sa do užšieho výberu the nordic Council´s Literature Prize 2016 - The Karin Boye Literary Prize 2015 - The Albert Bonnier Scholarship Fund for Swedish writers 2015 Photo: Viktor Gardsäter

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!