V každom okamihu sme ešte stále nažive

Tom Malmquist

Surová autobiografická spoveď o stratách a netušenej vnútornej sile, ktorá sa skrýva v človeku a vyplaví sa na povrch v hraničných životných situáciách.

Surová autobiografická spoveď o stratách a netušenej vnútornej sile, ktorá sa skrýva v človeku a vyplaví sa na povrch v hraničných životných situáciách. Silný príbeh bývalého hokejistu Toma Malmquista o najťažších chvíľach jeho života. Tom čaká so svojou dlhoročnou partnerkou Karin prvé dieťa. Karin však náhle vážne ochorie a Tom ako v zlom sne behá podzemnými nemocničnými chodbami medzi jednotkou intenzívnej starostlivosti a neonatológiou – medzi životom a smrťou. Kým Karin uvedú do umelého spánku, Tom jej sľúbi, že pre ňu priebeh udalostí zaznamená. Malmquist sa zároveň retrospektívne vracia k svojmu zoznámeniu s Karin, rozoberá jej vzťah s rodičmi a neschopnosť oddeliť sa od nich a žiť vlastný dospelý život. Rozpráva o ich láske a spoločnom živote pred tehotenstvom, o oslavách Silvestra so starnúcimi rodičmi, o kľúčových situáciách v svojom detstve, o otcovom alkoholizme a matkinom ťažkom rozhodovaní, či manžela opustiť.
Čítať viac
12,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 256
Dátum vydania 7.6.2019
Formát 145x205 mm
Jazyk slovenčina
EAN 9788056610817
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Tom Malmquist

Tom Malmquist

Tom Malmquist (nar. v roku 1978) bol hokejista, ktorý sa stal uznávaným švédskym básnikom, hudobníkom a skladateľom. Je autorom románu In Every Moment We Are Still Alive, bestselleru, založenom na jeho skutočnej životnej skúsenosti, v ktorom nanovo definoval, čo znamená písať o láske, túžbe a strate. Jeho román získal niekoľko najprestížnejších švédskych literárnych cien: - The Stina and Erik Lundberg Foundation Grant 2018 - Dagens Nyheter Culture Prize 2016 - Dostal sa do užšieho výberu the nordic Council´s Literature Prize 2016 - The Karin Boye Literary Prize 2015 - The Albert Bonnier Scholarship Fund for Swedish writers 2015 Photo: Viktor Gardsäter

Zaujíma Vás, aký knižný hit práve vychádza, na aký tovar je výhodná zľava, aká beží súťaž o ceny? Prihláste sa k odberu našich e-mailových noviniek!