Praktický poradca pre život seniora

Tréning pamäti, cvičenia, aktivity, prevencia chorôb…

Jitka Suchá, Iva Jindrová, Iva Holmerová

Kniha je určená všetkým, ktorých zaujíma kvalita života vo vyššom veku, čo sú predovšetkým seniori. Autorky rozdelili svoju knihu Praktický poradca pre život seniora do dvoch častí. V prvej sa venujú problematike takzvaného zdravého starnutia, v druhej časti sa zaoberajú najčastejšími ochoreniami a problémami spojenými s vyšším vekom.

Prvá časť knihy, zameraná na zmeny organizmu spojené so starnutím, tak ponúka zaujímavé témy, ako napríklad výživa a hydratácia, trávenie voľného času, pohybové aktivity seniorov, vzdelávanie vo vyššom veku, pamäť a jej precvičovanie, cestovanie, duchovné aktivity, spánok, sexualita či zvládanie náročných situácií.

Druhá časť sa sústredí na problematiku súvisiacu so zdravotnou starostlivosťou, užívaním liekov, sociálnymi službami pre seniorov, problematikou financií, sebestačnosti, pomôcok pre seniorov, problematikou inkontinencie, poruchami pamäti alebo depresiami. Súčasne je kniha usporiadaná tak, že čitateľom ponúka tak teoretické informácie, ako aj praktické úlohy, ktoré si čitateľ môže priamo vypĺňať do knižky a skontrolovať si výsledky podľa priloženého kľúča. Autorky sa snažia jednotlivé oblasti nielen dôkladne predstaviť, ale zároveň upozorniť na najčastejšie problémy, predkladajúc tipy na ich zvládnutie. Čitateľom takisto poskytujú množstvo odkazov na užitočné internetové stránky.

Čítať viac
9,99 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Žáner seniori
Počet strán 168
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 29.5.2020
Formát 170x243 mm
Hmotnosť 0,37 kg
Jazyk slovenčina
Originálny názov Praktický rádce pro život seniora
Pôvodný jazyk čeština
EAN 9788056617182
Vek od 60
Edícia Pre seniorov
Typ kniha
Väzba brožovaná, šitá nitmi

Autor knihy

Jitka Suchá

Jitka Suchá

V současnosti pracuje ve Státním zdravotním ústavu v Centru podpory veřejného zdraví. Má za sebou 23 let praxe v Gerontologickém centru, kde pracovala jako vedoucí denního stacionáře pro seniory, ale i jako lektorka různých vzdělávacích akcí. Věnovala se i vlastním projektům v oblasti vzdělávání. Pro Českou alzheimerovskou společnost připravila řadu materiálů a pomůcek ke cvičení paměti. V roce 2016 založila a dosud provozuje web s nápady pro aktivizační pracovníky, od roku 2019 se věnuje i výrobě pomůcek pro cvičení paměti pod vlastní značkou Myslivna-hry. Píše knihy s tématikou cvičení paměti, stárnutí, péče o lidi se syndromem demence atd. Žije se svým manželem a dvěma syny v Praze.