Škola šťastného života

Gelong Thubten

Moderný sprievodca meditáciou a praxou všímavosti

Každý z nás do istej miery pochabo verí, že za šťastím sa treba naháňať, zaslúžiť si ho a všemožne sa oň usilovať. Snažíme sa ho, často márne, nájsť vo veciach, ktorými sa obklopujeme. Predstavujeme vám zásadnú a inšpiratívnu knihu Gelonga Thubtena: podelí sa v nej s vami o praktické a ľahko uskutočniteľné kroky, ktoré vás k šťastiu dovedú celkom určite. Ako budhistický mních a dlhoročný expert na meditáciu pracoval s mnohými ľuďmi – od žiakov základných škôl cez biznismenov zo Silicon Valley až po herca Benedicta Cumberbatcha – a rád vysvetlí podstatu šťastia aj vám. Vyvráti všetky vaše mylné predstavy o meditácii, ukáže vám, že šťastie je vaša voľba, naučí vás rozvíjať súcit voči sebe a ostatným a v neposlednom rade vám pomôže zistiť, že sme pre šťastie boli odjakživa stvorení.

Škola šťastného života vyvolá skutočnú revolúciu vo vašom vzťahu k myšlienkam a emóciám a pomôže vám naplniť svoj život pravou radosťou a skutočnou spokojnosťou.
Čítať viac
14,99 € Odporúčaná cena
Nedostupné

Informácie

Počet strán 208
Dátum vydania 16.4.2021
Formát 130x200 mm
Jazyk slovenčina
Originálny názov A Monk´s Guide to Happiness: Meditation in 21st Century
Původní jazyk angličtina
Prekladateľ Martina Fedorová
EAN 9788056621707
Vek od 15
Typ kniha

Autor knihy

Gelong Thubten

Gelong Thubten

Gelong Thubten je budhistický mních. Pochádza zo Spojeného kráľovstva, píše knihy a vyučuje meditáciu. Študoval na Oxfordskej univerzite, neskôr sa ako herec presadil v Londýne a New Yorku. Keď mal dvadsaťdva rokov, dostal sa do hraničného stavu vyhorenia. Táto dramatická situácia sa preňho stala podnetom k zmene. Vstúpil do kláštora Kagyu Samye Ling v Škótsku, kde ho v tradícii tibetského budhizmu vysvätili za mnícha. V súčasnosti je považovaný za jedného z najvplyvnejších učiteľov meditácie v Spojenom kráľovstve. Spolupracuje s mnohými nadnárodnými spoločnosťami, medzi ktoré patrí napríklad Google, meditáciu všímavosti vyučuje aj budúcich lekárov. Prednášal na univerzite v Oxforde či v Organizácii spojených národov.