Madam Churchill

Marie Benedict

Za každým úspešným mužom, hľadaj ženu. Za Churchillom stála lady Clementine!

Neuveriteľný román o žene, ktorá mala obrovský vplyv na jedného z najvýznamnejších ľudí sveta počas prvej a druhej svetovej vojny.

Keď sa mladá Clementine Hozierová vydala za Winstona Churchilla, geniálneho politika s progresívnymi názormi, vedela, že jej muž je predurčený stať sa veľkým vodcom celého národa. Ich manželstvo zďaleka nebolo len tradičným spojením muža a ženy. Clementine stála Winstonovi po boku nielen v rodine, ale aj v politike. Stala sa jeho radcom aj strážcom a neraz mu dokonca zachránila život.

Napriek tomu táto ambiciózna žena túžila po niečom viac, chcela vystúpiť z manželovho tieňa. Ako človek s vrodeným záujmom o politiku – najmä o ženské volebné právo a spoločenskú a humanitárnu problematiku – bola brzdená vtedajšími nariadeniami, ktoré ženám zakazovali zapájať sa do politickej sféry. Ona si však dokázala uplatniť nárok na svoj politický priestor. Našla si jedinečnú rolu za oponou a počas druhej svetovej vojny aj na očiach verejnosti a využila ju pre dobro britského ľudu. Nesklonila hlavu ani pred očakávaním okolia, ani pred nepriateľom. Nevydesili ju hrôzy vojny a v jej temnote našla vlastnú cestu.

Čítať viac
21,90 € Odporúčaná cena
V predaji

Informácie

Počet strán 344
K stiahnutiu pdf Ukážka.pdf
Dátum vydania 31.3.2023
Formát 145x230 mm
Hmotnosť 0,62 kg
Jazyk slovenčina
Číslo dielu 6
Prekladateľ Denisa Jahičová
EAN 9788056632048
Vek od 15
Typ kniha
Väzba viazaná s laminovaným poťahom

Recenzia médii

knihomolky.wordpress.com - Madam Churchill

„To naši občania robia viac, než sa od nich očakáva. Každú noc hľadia do nacistického delostrelectva a zbierajú odvahu na to, aby do nej mohli pozrieť aj nasledujúci deň, pričom často prichádzajú o všetko a všetkých. Ja som sa jednoducho iba stala takou manželkou predsedu vlády, akú si títo ľudia zaslúžia. Alebo sa ňou aspoň snažím byť.” O Winstonovi Churchillovi a jeho prínose nielen pre Angli...

Autor knihy

Marie Benedict

Marie Benedict

Marie Benedict je právnička s viac ako desaťročnou advokátskou praxou. Študovala históriu a právo a s rodinou žije v Pittsburghu. Štúdium histórie ju priviedlo aj k písaniu. Fascinujú ju príbehy žien z histórie, ktorým chce vzdať hold a ukázať ich výnimočnosť. Slovenskí čitatelia a čitateľky tak mohli spoznať silný príbeh Hedy Lamarrovej, holywoodskej ikony a zároveň vedkyne v románe Jediná žena v miestnosti, V tieni Einsteinai, Jej skrytá geniality či záhadný príbeh zmiznutia známej spisovatelky v románe Tajomstvo Agathy Christie.